Aranżacja kuchni

Wiosna na wspaniały czas na odświeżenie miejsca zamieszkania. Remontując dom na pewno na szczególną uwagę zasługuje kuchnia. To w niej spędzamy przynajmniej kilka godzin dziennie przygotowując posiłki dla siebie i bliskich. Tutaj najtrudniej o zachowanie porządku i właściwego rozlokowania używanych przez nas przedmiotów. Zawsze jest w niej za mało miejsca do przechowywania i gotowania. Jak temu zaradzić?

Jak poradzić sobie z kuchenną rewolucją?

zlew kuchenny granitowy czarnyNa wstępie zastanówmy się nad rozłożeniem blatów roboczych, lodówki, piekarnika, płyty gazowej lub indukcyjnej, piekarnika i zlewu. Bez tych akcesoriów praca w kuchni staje się niemożliwa. Pomyśl o tym co najczęściej przygotowujesz do jedzenia. Wybierzesz odpowiedni dla siebie rodzaj kuchenki. Jeśli mieszkasz sam, to wystarczą Ci tylko 2 palniki, a dzięki temu otrzymasz więcej miejsca na blacie. Skup się na użyteczności wszystkich elementów pomieszczenia. Zlew kuchenny granitowy czarny może i wygląda znakomicie, jednak jest niezwykle trudny w utrzymaniu czystości. Zastanów się jaki rodzaj baterii kuchennej najbardziej do Ciebie pasuje. Do wyboru masz wysokie krany ze stabilnymi wylewkami lub takie z wyciąganym wężem wylewki. Pomyśl nad tym, czy uda Ci się zmieścić w budżecie i kupić zmywarkę, lub czy w ogóle masz na nią miejsce w swojej kuchni. Pamiętaj o zainstalowaniu dodatkowych szafek i półek tam, gdzie to tylko możliwe. Łatwiej o porządek w kuchni, jeśli większość nieużywanych w tym momencie rzeczy zniknie z pola widzenia. Jeżeli masz sporą rodzinę, a blatu do przygotowywania posiłków nie starcza, zastanów się nad zbudowaniem wyspy kuchennej. W dodatkowych szafkach otrzymasz więcej miejsca na dodatkowe naczynia.

Remont kuchni to bardzo drogi i stresujący temat. Odpowiednio przygotuj się do tego zadania. Dzięki bazowej wiedzy, unikniesz przykrych niespodzianek i dodatkowych kosztów. Warto jednak to zrobić, bo nic tak nie nastraja do życia, jak świeżo wyremontowana kuchnia.