Aranżacje oświetleniowe z zastosowaniem profili LED

Wybór oświetlenia do domu, mieszkania czy biura jest bardzo ważny. Obecnie na rynku istnieje bardzo szeroki wybór, jeśli chodzi o oświetlenie. Można wybierać wśród lamp stojących, wiszących, ściennych, ale zupełną nowością są tzw. taśmy ledowe.

Profil LED zabezpieczający przed wodą i uszkodzeniami mechanicznymi

profile aluminiowe ledJak sama nazwa wskazuje, są to taśmy, w których znajduje się kilkanaście lub kilkadziesiąt diod ledowych. Takie taśmy montowane są w różnych miejscach, ale niestety pojedyncze światełka zawsze są widoczne, jeśli nie zastosuje się odpowiedniej osłony taśmy. Najlepszą osłoną do taśmy LED jest profil aluminiowy. Taki profil można później łatwo zamontować na schodach, w szafce kuchennej, witrynie i nie tylko. Taśma, która znajduje się w profili aluminiowym, jest w pełni zabezpieczona przed wodą oraz różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi. Właśnie dlatego profile aluminiowe led są tak często wybierane przez klientów. Taśmę można zamontować nawet bezpośrednio w wodzie! Wspaniałym dodatkiem będzie taśma LED znajdująca się w ogrodowym oczku wodnym. Jeśli taśma jest fabrycznie zabezpieczona przed wodą, to nie należy wkładać jej dodatkowo do profilu aluminiowego. Wtedy mogłoby dojść do przegrzania i zniszczenia całej taśmy. Tylko taśmy o ip20 nadają się do montowania w profilach aluminiowych. Zadaniem profili aluminiowych jest nie tylko ochrona taśm LED, ale też maskowanie diod. Nie będzie widać pojedynczych punktów światła. Za pomocą profili można zmienić też samo światło (jego odcień).

Profile ledowe nadają się też do zmieniania kąta oświetlenia. Taśma może być zamontowana zupełnie pod innym kątem, a to wcale nie przeszkadza, by ukierunkować światło przy pomocy profilu aluminiowego. Jak widać, taśmy LED dają naprawdę sporo możliwości, jeśli chodzi o aranżacje oświetleniowe w domach i mieszkaniach.