Centralne odkurzanie w domu

 

Firmy sprzątające korzystają z profesjonalnych środków chemicznych do sprzątania i dysponują nowoczesnymi urządzeniami, które są znacznie bardziej efektywne, niż domowe odkurzacze. Sprzątanie może odmiennie wyglądać w małym mieszkaniu i dużym domu.

Jak korzystać z centralnego odkurzania?

odkurzanie centralneDo małych pomieszczeń najlepiej się sprawdzają średniej klasy urządzenia, które kupimy w każdym sklepie ze sprzętem dla gospodarstwa domowego. W piętrowych budynkach, lub biurowcach, przenoszenie ze sobą odkurzacza może być dość uciążliwe, a częsta zmiana worków będzie wydłużać proces sprzątania. Odkurzanie centralne jest najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji, choć jest kosztowne, ponieważ wymaga zakupu specjalnego modelu odkurzacza i wykonania małego remontu w elewacji budynku. Odkurzacz centralny jest montowany na stałe najczęściej w piwnicy, pomieszczeniu gospodarczym, czy na strychu, a w ścianach budynku są umieszczane przewody zakończone wlotem, który znajduje się w każdym pomieszczeniu. Do tego miejsca podłącza się rurę ssącą i można sprzątać pokoje bez konieczności ciągnięcia za sobą odkurzacza. W sprzątanych pomieszczeniach nie ma hałasu, a jedynie szum wydobywający się z rury ssącej. Odkurzacz posiada dużą moc, która gwarantuje bardzo dokładne i szybkie usuwanie zanieczyszczeń z powierzchni płaskich, a dzięki różnym końcówkom, z łatwościom można wysprzątać także trudno dostępne miejsca. Dzięki filtrom zamontowanym w odkurzaczu, wyłapywane są wszelkie zanieczyszczenie unoszące się w powietrzu.

Centralne odkurzanie najlepiej się sprawdza na dużych powierzchniach w budynkach piętrowych, ponieważ może z niego korzystać jednocześnie kilka osób. Ponieważ w każdym pomieszczeniu jest wylot do zamontowania rury, to odkurzanie jest jeszcze szybsze.