Ciekawe książki o masonach

 

Na rynku pojawia się w ostatnim czasie wiele książek o tematyce religijnej i patriotycznej. Bardzo dużą popularnością cieszą się również książki opisujące nawrócenia zwykłych ludzi oraz historie z życia masonów i lóż masońskich.

Interesujące książki o masonerii

książki o masonachWielu zwolenników teorii spiskowych poszukuje książek o tematyce religijnej oraz historycznej szukając dowodów na powiązania między sferami polityki a sferami duchowymi. W księgarniach można znaleźć wiele ciekawych pozycji, które omawiają kwestie powstania wolnomularstwa oraz ich celów. Wśród autorów książek o masonach jest wielu cenionych polskich księży, historyków, nauczycieli akademickich i filozofów. Jednak warto wśród wyrastających jak grzyby po deszczu lektur odnajdywać te, które niosą za sobą jakiś przekaz i pozwalają na szersze spojrzenie. Książki o masonach można podzielić na kilka kategorii. Jedną z nich jest analiza historyczna, w której to autor skupia się jedynie na opisaniu dziejów powstania wolnomularstwa. Są to książki, które najbardziej zainteresują fanów historii. Drugą kategorią są książki opowiadające o masonach, którzy nawrócili się na katolicyzm i opisują swoje przeżycia. Książki te przyjmują często formę wywiadów, gdzie autor zadaje nawróconemu pytania. Pozycje te są chętnie czytane jednak znaleźć w nich można wiele sprzecznych informacji, które czytelników mogą wprowadzać w błąd, gdyż zawierają wiele sprzecznych twierdzeń dotyczących podstawowych prawd wiary. Trzecią kategorią są książki łączące kilka wątków jednocześnie. Książki o masonerii z tej kategorii pokazują zarówno tło polityczne, historyczne, jak i religijne. Dla mnie są one najciekawsze i najbardziej wyczerpują temat masonerii pokazując, że zgromadzenie to ma nie jedno oblicze.

Każdy, kto ma chęć chwycić do ręki książkę o masonach musi sam zdecydować jaka forma będzie dla niego najbardziej przystępna. Warto przed zakupem takich książek poczytać biografię autora by zaznajomić się z jego przekonaniami i poglądami.