Co jest ważne we florystyce

Od dziecka uwielbiam wszelkie czynności plastyczne. Moje zacięcie manualne nie zmalało nawet w wieku dwudziestu kilku lat. Jestem samoukiem i nie mam ukierunkowanych zainteresowań w konkretnej dziedzinie artystycznej. Raczej próbuje po trochu wszystkiego. Ostatnio, na przykład, zapisałam się na kurs florystyczny.

Dodatki są ważne w tworzeniu bukietów

dodatki florystyczneJestem z zamiłowanie plastykiem w szerokim tego słowa znaczeniu. Realizuje się artystyczni w rozmaitych dziedzinach. Próbowałam już rysunku, malarstwa, decoupage i tak dalej. Teraz przyszła pora na florystykę. Do tej pory uczyłam się wszystkiego sama, ewentualnie szukając porad w książkach lub na stronach internetowych. Teraz postanowiłam nauczyć się czegoś bezpośrednio od profesjonalistów na specjalnym kursie. Nie miałam bowiem pojęcia na temat roślin. Na pierwszych zajęciach dowiedziałam się, że przy tworzeniu bukietów, wiązanek i wszelkich innych kwiatowych kompozycji kluczową rolę odgrywają dodatki florystyczne, które obejmują nie tylko wszelkiego rodzaju ozdoby, ale też gąbki, kratki, sznurki, druciki i wszystko to, czego nie widać, ale jest niezbędne dla końcowego efektu. Po zajęciach bez namysłów udałam się do hurtowni z materiałami florystycznymi. Kupiłam to, co uznałam, że najbradziej mi się na ten moment przyda. Okazało się, że jest tego dość sporo. Wzięłam też trochę ozdób, czyli kolorowych tasiemek, trójwymiarowych naklejek i dak dalej. Teraz tylko muszę opanować sztukę łączenia ze sobą odpowiednich elementów i mam zapewniony odpowiedni efekt końcowy.

We florystyce liczą się nie tylko umiejętności i wiedza z zakresu łączenia ze sobą rożnych roślin, ale też duże znaczenie mają wszelkiego rodzaju dodatki. To bez specjalnych gąbek, kratek drucików i tak dalej nie moglibyśmy myśleć o stworzeniu żadnej kompozycji.