Coach na szkoleniu

Coaching staje się coraz popularniejszy w firmach prowadzonych przez świadomych prezesów, kadrę kierowniczą stale zapoznającą się z nowymi książkami o zarządzaniu i osoby korzystające ze wsparcia mówców motywacyjnych. Posiadanie swojego coacha jest modne, taka osoba jest przydatna na co dzień w przedsiębiorstwie, szczególnie wtedy, gdy może z nią porozmawiać każdy pracownik oraz na wyjazdach integracyjnych i szkoleniowych.

Czy coach na szkoleniu BHP jest potrzebny?

szkolenie okresowe bhp na stanowisku administracyjno biurowymNie wszyscy rozumieją dlaczego coaching stał się tak powszechną praktyką w firmach zajmujących się różnymi branżami. Zarówno w przedsiębiorstwach produkcyjnych jak i usługowych i handlowych zatrudniani są coache i mówcy motywacyjni. Doskonałym rozwiązaniem jest zaproszenie takiej osoby na szkolenie. Niektóre ośrodki mają w swojej ofercie coaching, oczywiście płatny dodatkowo. Szkolenie okresowe BHP na stanowisku administracyjno biurowym powinno być zorganizowane w odpowiednim miejscu, do którego pracownicy z chęcią pojadą oraz plan treningu nie może być nudny. Coach prowadzący szkolenie sprawi, że każdy uczestnik zapamięta najważniejsze informację, zda tekst końcowy oraz uzyska certyfikat. Dodatkowo taka osoba pomoże pracownikom lepiej planować pracę, pokaże jak dobrze organizować swój czas, wydajnie pracować i czerpać radość z wykonywanych obowiązków.

Nie każdy coach zatrudniony w firmie zgodzi się wyjechać z pracownikami na szkolenie do innej miejscowości. Osoby organizujące taki wyjazd powinny wziąć pod uwagę, że coaching to niezwykle pracochłonna branża wiążąca się z koniecznością angażowania dużej ilości swojego czasu. Praca dla wielu film (najlepsi specjaliści w zakresie coachingu zawsze współpracują przynajmniej z kilkoma przedsiębiorstwami) wiąże się ze zobowiązaniami wobec różnych osób i długoterminowym planowaniem.