Czy picie wody jest ważne?

W XXI wieku chcemy mieć wszystko na wyciągnięcie ręki. A żeby odpowiednio funkcjonować w tym wieku właściwie jedną z kluczowych pod ręką substancji jest H2O czyli woda. I to właśnie o niej dzisiaj porozmawiamy.

Woda jest najważniejszym składnikiem ciała

Dlaczego? Gdyż mało osób wie, ale człowiek w 60 – 70 procentach składa się z wody i jest ona kluczowym budulcem ciała. Większość społeczeństwa XXI wieku spotyka się z takimi wyzwaniami jak bóle głowy, brak koncentracji, bóle mięśni lub przewlekłe przemęczenie. Najczęstszą przyczyną tych chorób jest właśnie woda, a dokładnie to odwodnienie organizmu. Człowiek odwodniony w 3% przyswaja wiedzę o 50% gorzej. Podczas, gdy człowiek odwodniony zaledwie w dziesięciu procentach może mieć przewlekłe bóle głowy, a odwodnienie około 30% może powodować większe problemy ze zdrowiem w tym również poważne problemy mięśniowo-sercowe. Przeciętny człowiek, nie uprawiający sportu zawodowo pić półtora do dwóch  i pół litra czystej wody niegazowanej, podczas gdy sportowcy, którzy uprawiają sport codziennie powinni wypijać jej nawet trzy do czterech litrów. Mimo wprowadzonych w dużej ilości miejsca rozwiązań, które polegają na zwracaniu plastikowych butelek do sklepów oraz niedrogich plastikowych, a co za tym idzie bardziej powszechnej i tańszej wody butelkowanej, nadal najczęściej używanym źródłem pozyskiwania spożywanej wody są krany. Tak zwaną „kranówkę” pije nawet 90% społeczeństwa, dlatego warto stosować instalację zwaną powszechnie kanalizacja wuko.

Czy jest to odpowiedni sposób? Najważniejsza jest tu wyrywkowa inspekcja kanalizacji, ponieważ sama woda płynąca z ujęcia jest zazwyczaj bardzo wysokiej jakości, natomiast czystość rur i ich stan pozostawia zazwyczaj wiele do dyskusji. Na szczęście jest wiele firm które zajmują się takimi przypadkami, i dokładnym czyszczeniem rur miedzy innymi Aquanet. Większość osób, które czyta dzisiejszy artykuł powie, że można w takim razie głównie wodę mineralną, natomiast przezwyciężenie nawyku spożywania wody z kranu zwyczajnie nie jest takie proste. Dlatego prócz spożywania wody mineralnej trzeba zadbać także o czystość rur, którymi ta woda do nas dopływa.