Czy w chlewni powinien być wentylator?

 

Chlewnia to miejsce, w którym przebywają świnie. Ktoś może sobie pomyśleć, po co tak naprawdę świniom wentylator? Tak naprawdę jednak nie służy on tylko i wyłącznie zwierzętom. Pomaga również hodowcom i jest naprawdę przydatny.

Chlewnia z dobrym wentylatorem

wentylatory do chlewniPo co w takim razie w chlewni wentylator? Przede wszystkim po to, by cały czas było w tym miejscu świeże powietrze. Jak wiemy w takich miejscach bardzo często unoszą się brzydkie zapachy. Można jednak temu bardzo łatwo zaradzić i to właśnie przy pomocy wentylatora. Po co jednak temu zaradzać? Po pierwsze po to, by pracownikom dobrze się pracowało. Praca w pomieszczeniu, z którego wydobywają się nieprzyjemne zapachy, nie jest zbyt komfortowa. Hodowcy bardzo często sami zajmują się pracą przy świniach i wstawiają wentylatory również dla własnego komfortu. Poza tym świnie również cenią sobie dobre warunki. Jeszcze kilkanaście lat temu sposób traktowania świń nie był najlepszy. Dziś jednak hodowcy dbają o to, by ich zwierzęta miały naprawdę dobre warunki. To coraz popularniejsze podejście w Polsce i na świecie. Duży hodowca czasem ma również różnego rodzaju wizyty. Dobrze wówczas jest powitać gości w pomieszczeniach, które cały czas są dobrze wentylowane i nie czuć żadnych niemiłych zapachów. Dziś takie wydajne wentylatory do chlewni z łatwością można zakupić w wielu sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Można do chlewni wstawić również kilka wentylatorów, by w każdej części pomieszczenia powietrze swobodnie przepływało.

Obecnie hodowcy przywiązują bardzo dużą wagę do tego, by dobrze traktować swoje zwierzęta. Dostają one dobre pokarmy i są pielęgnowane przez pracowników. Chlewnie natomiast są wyposażane w bardzo nowoczesne sprzęty, czego przykładem jest wyżej omówiony wentylator.