Dlaczego warto farbować włosy henną?

 

Moja historia z farbowaniem włosów zaczęła się w czasach liceum i niestety skończyła się bardzo szybko. Pierwsze farbowanie powierzyłam koleżance i szybko zrozumiałam, jak wielki błąd popełniłam. Zrobiła to nieumiejętnie dosłownie paląc moje piękne i długie włosy.

Farbowanie włosów henną

naturalna henna khadiNaturalnie moje włosy są ciemnego blondu lecz odkąd pamiętam zawsze pragnęłam mieć rude włosy, które uważam za bardzo dziewczęce i urocze. Dlatego przed moimi osiemnastymi urodzinami poprosiłam koleżankę, aby kupiła odpowiednią farbę i zrobiła mi taki kolor na włosach. Twierdziła, że potrafi to zrobić, więc jej zaufałam. Niestety trzymałyśmy farbę za długo na włosach, więc ta strasznie je zniszczyła i choć kolor był ładny, musiałam sporą część ich po prostu ściąć. Kiedy po kilku latach moje włosy odrosły tym razem postanowiłam spróbować czegoś innego. Naturalna henna khadi posiadała bardzo dużo pozytywnych opinii w internecie, a jej cena okazała się być bardzo niska, więc tym razem zdecydowałam się na farbowanie włosów henną ponieważ dowiedziałam się, że jest to znacznie zdrowszy sposób farbowania, od tradycyjnych farb. Tym razem jednak włosy robiła mi moja mama, która ma rzeczywiście w tym doświadczenie. Włosy wyszły niesamowicie, a efekt był znacznie lepszy niż po farbie ponieważ włosy w ogóle się nie zniszczyły się! Poza tym lśniły lecz nie tak sztucznie, jak po farbie, a dawały naturalny blask zdrowych włosów.

Mam naturalnie grube i falowane włosy oraz niebieskie oczy. Piękny rudy kolor, jaki nadała im henna niesamowicie podkreśliły zarówno kolor moich tęczówek, jak i moją urodę. Nie sądziłam, że henna okaże się lepsza od profesjonalnych i drogich farb. Być może nie jest tak trwała, jak one, ale za to w ogóle nie niszczy włosów, wręcz je odżywia. Częste jej używanie wyjdzie nam zatem na plus, niż na minus.