Do czego służą torby papierowe?

Życie eko to nie tylko spożywanie produktów jak najmniej przetworzonych, czy też uprawnianie sportu na świeżym powietrzu, ale również używanie ekologicznym toreb potrzebnym do przeniesienia rzeczy z jednego miejsca na drugie.

Jakie ma zastosowanie torba ekologiczna?

sprzedaż toreb papierowych z uchwytamiTorba ekologiczna to inaczej torba papierowa wytworzona z papieru pochodzącego z recyklingu. Na rynku występuje wiele rodzajów toreb: płaskie uchwyty, skręcane sprzedaż toreb papierowych z uchwytami, torby bez uchwytów oraz z nadrukiem logotypów, haseł lub znaków firmowych. Wytworzona może być z dwóch rodzajów papieru: offsetowe i kraft. Torby z papieru kraft charakteryzują się wysoką wytrzymałością oraz w żadnym wypadku nie tracą swojej właściwości. , ale jednak ograniczoną liczbą kolorów: kolor biały lub kolor brązowy. Torby papierowe wykonane metodą offset to torby mogące występować w wielu wariantach kolorystycznych, ale charakteryzują się tym, że są mniej gładkie w porównaniu do toreb typu kraft. Wybierając te torby mamy pewność, że w porównaniu do foliowanych toreb, torby te zdecydowanie szybciej ulegną rozkładowi. Torby foliowe potrafią rozkładać się nawet 400 lat. Warto podkreślić również to, że wybierając torby papierowe nie tylko dbamy o środowisko naturalne, ale także o swój wizerunek. Torby foliowane w porównaniu do toreb papierowych zdecydowanie szybciej zostają wyrzucane. Torby papierowe idealnie nadają się do wręczenia drobnych upominków w trakcie spotkania prelegentów na konferencji naukowej lub w trakcie spotkania przedstawicieli różnych firm na bankiecie.

Wybierając torby papierowe nie tylko dbamy o środowisko naturalne, ale również o wizerunek czy też o własne zdrowie w porównaniu do toreb foliowanych. Takie torby wykonywane są zazwyczaj przez wyspecjalizowane firmy poligraficzne.