Dobra sucha karma

W sklepach zoologicznych znajdziemy szeroki wybór karm, przekąsek czy smakołyków o działaniu leczniczym dla każdego czworonoga. Żywienie psów jest tak samo ważne jak żywienie ludzi, dlatego właściciel powinien dobierać odpowiednią karmę dla swojego pupila.

Jaką karmę kupić dla psa?

karmy suche dla psówZwierzęta tak samo jak my, co innego jedzą kiedy są małe, a co innego kiedy stają się dorosłymi osobnikami. Jest to związane z zapotrzebowaniem na konkretne składniki odżywcze i mineralne. Przez pierwsze tygodnie, maluchy piją mleko mamy, a potem można zacząć je karmić jedzeniem dla juniorów. Kiedy pies skończy dwanaście miesięcy, to można je zamienić na karmę dla dorosłych psów. W kwestii formy jedzenie, to znajdziemy karmy suche dla psów w niewielkich torebkach. Suche są dostępne w formie granulatu o różnych kształtach i wielkościach. Natomiast mokra karma sprzedawana jest w puszkach i są to mięsne kawałki z dodatkami warzyw. Podawania suchej karmy psom jest wygodniejsze, ponieważ ma długą datę ważności i można ją przechowywać poza lodówką, a po otwarciu długo jest świeża. Suche karmy ma w swoim składzie świeże lub suszone mięso oraz warzywa w zmiennych proporcjach. Ponadto zawierają ważne dla zdrowia psów witaminy i minerały, dzięki czemu ich sierść jest błyszcząca, wzrok zdrowy, a zęby mocne. Warto mieszać karmę podawaną psu, aby dostawał właściwie zbilansowane pożywienie. Dostępne są karmy z kurczakiem, wołowiną lub rybami. Można je kupić w praktycznych torbach, ważących do trzystu gramów do nawet dziesięciu kilogramów.

Ceny suchej i mokrej karmy są porównywalne. Za małe opakowanie suchej karmy dla psa trzeba zapłacić około cztery złote. W zależności o wag psa, może ono wystarczyć na jeden lub kilka dni żywienia. Poza karmą, należy zapewnić psu stały dostęp do wody.