Dom jednorodzinny – wejście z kostki brukowej

kostka brukowa

W momencie, gdy dobiega końca nasze wielkie przedsięwzięcie, jakim jest wybudowanie domu dla całej rodziny, nadchodzi etap zaprojektowania i aranżacji wejścia. Niezależnie od tego, jakie rozwiązania i wykończenia wybierzemy, to miejsce, które stanowi wizytówkę naszego domu.

Kostka brukowa- dobry pomysł

kostka brukowaZagospodarowanie całości wejścia i podwórka od strony widocznej dla innych, stanowi nie lada wyzwanie. To główny punkt terenu, który zajmuje dom i pierwsze miejsce, które zobaczą goście. Zatem warto zadbać, by było zaprojektowane i zbudowane w przemyślany sposób. Toruńska kostka brukowa jest dobrym surowcem do wykończenia wejścia do domu. Jej kolorystyka powinna korespondować z całością otoczenia i fasadami budynku. Toruń, lub inne miasto, gdzie sporo buduje się na obrzeżach, to obecnie znane z dużego zaplecza projektantów i wykonawców kostki miejsce. Ogrody otaczające każdy dom powinny być także dopasowane do wejścia, które planujemy wykonać. Dobrze jest, gdy wejście jest widocznym punktem i zachęca do tego, by przejść dalej do wnętrza domu. Może ono być zaaranżowane z niskimi schodkami, lub z zadaszeniem. Pod nim może znajdować się dzwonek, czy przycisk do światła. Układanie kostki brukowej na wejściu nie powinno zająć dłużej niż kilka dni. Nawierzchnia może być dopasowana do całości, lub stanowić kolorystyczny akcent w postaci okrągłego kształtu przed wejściem, otoczonego zielonym, krótko przystrzyżonym trawnikiem. Niektórzy decydują się na rozwiązania bardziej stonowane, ale mimo wszystko widoczne dla osób odwiedzających nas po raz pierwszy.

Jeśli ścieżka wytyczona do wejścia do domu pokrywa się z ciągiem, po którym będą się poruszać pojazdy, możemy ją dodatkowo podkreślić ozdobnym oświetleniem w postaci lamp solarnych. Rożne kształty surowca ułatwiają wybór.