Dwa etapy działania pianki termoelastycznej

Wybierając materac do łóżka, należy kierować się przede wszystkim jego wygodą. Komfort zapewniany przez materac uzależniony jest od tego, jaki materiał został wykorzystany do produkcji materaca. Okazuje się, że najlepszym materiałem na rynku jest aktualnie pianka termoelastyczna.

Dopasowanie pianki termoelastycznej do ciała człowieka

materac dwustronny lato zimaJak sama nazwa wskazuje, jest to pianka, która wykazuje wrażliwość na ciepło. Ciepło ciała sprawia, że materac dopasowuje się do osoby wypoczywającej na materacu. Warto wspomnieć o tym, że pianka termoelastyczna to materiał z pamięcią. Oznacza to, że kształt ciała zostanie zapamiętany przez piankę termoelastyczną nawet po zejściu z materaca. Piankę termoelastyczną nazywa się też bardzo często leniwą pianką. Na takim materacu można zagwarantować sobie chwilę lenistwa, odpoczynku. Większości z nas napięcie towarzyszy niemalże przez cały dzień. Pianka termoelastyczna pozwala pozbyć się tego napięcia. Dobrym rozwiązaniem jest materac dwustronny lato zima – jak sama nazwa wskazuje, należy zmieniać położenie materaca zależnie od pory roku. Funkcjonowanie pianki termoelastycznej oparte jest na dwóch prostych krokach. W pierwszym pianka ma za zadanie dopasować się do nacisku, który wywiera na niej ciało człowieka. Jest to tzw. wstępny poziom dopasowania. Warto tutaj od razu zaznaczyć, że dla niektórych materacy jest to pierwszy, ale zarazem ostatni poziom dopasowania, bo wykonane są z takich materiałów, które nie są w stanie zagwarantować niczego innego.

Drugą funkcją pianki termoelastycznej jest to, że zaczyna ona mięknąć pod wpływem ciepła wydzielanego przez ciało człowieka. Ciepło z ciała przekazywane jest wgłąb pianki. To sprawia, że może się ona idealnie dopasować do kształtu ciała i zapewnić mu najlepszy odpoczynek. Warto zdecydować się na taki właśnie materac.