Farba dedykowana do malowania zacisku hamulcowego

 

Kamyczki wyskakujące spod kół jadącego samochodu mogą uszkodzić lakier na felgach, ale nie tylko, ponieważ zaciski także są narażone. W przypadku, gdy mamy alufelgi i zaciski są bardzo widoczne i są one poobijane od kamieni, to wszystko nie wygląda zbyt estetycznie. Warto takie zaciski odrestaurować poprzez ponowne polakierowanie.

Proces renowacji zacisku hamulcowego

farby do zaciskówOdnowa zacisków hamulcowych nie jest skomplikowana, bez najmniejszych problemów poradzimy sobie z tym sami. Zwłaszcza że nie musimy zdejmować zacisku z tarczy do odmalowania. Jedyne co nam będzie potrzebne do renowacji to farby do zacisków, taśma malarska, klucz do odkręcenia koła i podnośnik. Najpierw podnosimy samochód, następnie odkręcamy koło. Kolejnym krokiem jest oklejenie wszystkim elementów samochodu, które nie mogą zostać pomalowanie. Na tym etapie możemy przystąpić do odczyszczenia zacisku ze starej farby i odtłuszczenia. Ostatnim krokiem jest odmalowanie zacisku specjalną farbą do zacisków. Farba która jest dedykowana do zacisków charakteryzuje się dużą odpornością na uszkodzenia. Zdrapanie takiej farby jest bardzo trudne. Zwłaszcza gdy malowanie odbyło się w poprawny sposób, a mianowicie zostało nałożone przynajmniej dwie warstwy farby z utwardzaczem na dobrze odczyszczoną powierzchnię, a między jedną a drugą warstwą zachowany był odstęp, aby poprzednia warstwa dobrze wyschła. Jak wszystko wyschnie możemy zamontować koło i cieszyć się dobrze wyglądającym zaciskiem hamulcowym.

Po farbę dedykowaną do malowania zacisków hamulcowych powinniśmy udać się do dobrego sklepu motoryzacyjnego. Kwota jaką musimy poświęcić na taką farbę to zaledwie kilkadziesiąt złotych. Jedno opakowanie bez problemu powinno nam wystarczyć na pomalowanie wszystkich czterech zacisków.