Generalny remont domu i nowe źródło ciepła

pompy ciepła

Nasz dom ma już ponad 60 lat. Jest dość stary i wymaga remontu. I to gruntownego remontu. Czasem trzeba coś w życiu zmienić w naszym przypadku zdecydowanie była to oprawa, wnętrze i serce naszego domu. 

Pompy ciepła – czy to dobry pomysł?

pompy ciepłaChciałabym zainwestować w pompy ciepła Małopolska, aby lepiej i bardziej komfortowo nam się żyło. Odwiedził mnie mój przyjaciel, który stwierdził, że również i studnie głębinowe, to coś, o czym mogłabym pomyśleć. Zajął się całym remontem, bo ja się na tym kompletnie nie znam. Cały Śląsk nie zna tak porządnego pracownika. Może trochę przesadzam, ale to prawdziwa złota rączka. Sam wykopał dwie studnie, z małą pomocą kolegi i narzędzi. Pracował od świtu do nocy, aby jak najszybciej mieć wszystko gotowe. Uwijał się jak pszczoła w ulu. Takie śmieszne porównanie, ale na prawdę, jestem bardzo zadowolona. Ktoś z tak starego domu zrobił prawie luksusowe mieszkanie. Zajął się nawet porozklejanymi panelami i obiecał, że przyjedzie z ekipą zrobić ocieplenie budynku. Jestem teraz spokojna o zimę, oraz o mój dom. Bałam się, że niedługo się rozleci, a tu niespodzianka. Mój przyjaciel sprawił, że dom wygląda jak nowy. Czasem warto zastanowić się nad zmianami. Wiadomo, nieraz są gorsze, nieraz lepsze, ale kto nie ryzykuje, ten również nic nie zyska. Pompy to był wspaniały pomysł. Nie muszę się martwić o wysokie rachunki.

 

Męża wysyłam teraz po wodę do studni i przynajmniej mam chwilę spokoju w domu, bo nie marudzi jak go nie ma. Dom błyszczy i aż szkoda z niego wychodzić. Dobrze jest mieć przyjaciół, którym można ufać. Jestem bardzo wdzięczna moim znajomym. To szczęście trafić tak dobrze.