Home staging – nowa technika w skutecznej sprzedaży nieruchomości

Żyjemy w czasach, gdy większość z nas stać na zakup nieruchomości. Handel w tej branży kwitnie, a deweloperzy i pośrednicy prześcigają się w pomysłach i technikach sprzedaży. Kupując, zawsze zwracajmy się do uczciwych i sprawdzonych firm, ponieważ jest to często inwestycja na całe życie.

Sprzedaj mieszkanie z użyciem home staging

Niedawno na rynku pojawiła się nowa technika sprzedaży. Pierwszy raz zastosowano ją w Gdańsku. Teraz home staging przed sprzedażą w Trójmieście i nie tylko to już norma. Technika polega na tym, aby wywrzeć na osobie kupującej jak najlepsze pierwsze wrażenie. To główny cel tego sposobu sprzedaży. Liczy się każdy szczegół. Pomieszczenie oczywiście musi być idealnie wysprzątane. Ponadto ważny jest zapach, jaki poczuje ewentualny kupiec zaraz po wejściu, a nawet temperatura, jaka panuje w mieszkaniu. Lokal musi być jasny. Najlepiej zaprezentuje się w słoneczny dzień. Z prezentowanych pomieszczeń usuwa się nadmierne sprzęty i wyposażenie. Wnętrze ma sprawiać wrażenie przestrzeni i komfortu. Bywają nawet sprzedawcy, którzy specjalnie na przyjście klienta parzą świeżą kawę lub herbatę i ustawiają ją w eleganckiej filiżance wraz z otwartą książką na stoliku przy fotelu czy w innym przytulnym miejscu. Wrażenie, jakie chcą osiągnąć , to ciepło rodzinnego ogniska, bezpieczeństwo, azyl, spokój. Takie skojarzenia podświadomie zachęcają nas do zakupu.

Wydaje się to być banalna, wręcz zabawna technika. Ale powstała ona na bazie wielu badań przeprowadzonych przez psychologów. Istnieje wiele naukowych dowodów na to, jaki wpływ ma właściwe zaprezentowanie wnętrza na naszą psychikę, a tym samym naszą decyzję o zakupie. Dlatego wybierając mieszkanie, pamiętajmy nie tylko  pierwszym wrażeniu, ale też o zdrowym rozsądku.