Idealna koszula do karmienia niemowlaka

 

Pierwsze miesiące z nowonarodzonym dzieckiem mogą być bardzo trudne i wyczerpujące dla rodziców, w szczególności dla młodej matki. Warto wiec zadbać o komfort zarówno dziecka, jak i mamy, szczególnie podczas nocnych karmień. Przyda się tutaj odpowiednia technika karmienia oraz wygodne ubranie ze specjalnym rozcięciem czy guzikami.

Gdzie kupić koszulę do nocnego karmienia?

koszula nocna do karmieniaNajwiększy wybór jest oczywiście w sklepach internetowych, gdzie młode mamy mogą zaopatrzyć się w wiele funkcjonalnych akcesoriów przydatnych podczas opieki nad maluszkiem. Niezwykle ważna jest również odpowiednia koszula nocna do karmienia, która nie tylko powinna dobrze się prezentować, ale przede wszystkim być komfortowa i elastyczna, a także wyposażona w specjalny dekolt zapinany na guziki, zatrzaski lub wykonany w formie zakładek. Tego typu rozwiązania pozwalają na szybkie wyjęcie piersi w celu nakarmienia noworodka – to bardzo ważne, ponieważ maluch w ciągu nocy budzi się na karmienie nawet kilka do kilkunastu razy. Nikt nie chce, aby dziecko musiało zbyt długo czekać na jedzenie, co oczywiście może wywołać u niego niepokój i płacz, trudny do opanowania. Zdenerwowanie często wtedy przenosi się także na matkę, która jest zmęczona i niewyspana. Ogromnie ważne jest tutaj wsparcie partnera, jednak komfortowa i łatwa w odpięciu koszula nocna z pewnością także odgrywa kluczową rolę.

O takich produktach warto już pomyśleć w ostatnich miesiącach ciąży, kompletują dziecięcą wyprawkę. Wtedy równie istotna jest wyprawka dla matki, m.in. obejmująca rzeczy, które zostaną zabrane do szpitala, ale również wszystkie gadżety i ubrania wykorzystane w domu po porodzie. Najważniejsze, aby zarówno ubrania, jak i pidżamy były elastyczne, miękkie i szersze, by nie krępowały ruchów matki.