Iniekcja czyli ochrona fundamentów przed wsiąkaniem w nie wody

 

Każdy budynek powinien posiadać prawidłowo wykonaną izolację, która zabezpieczy nasze mury przed wsiąkaniem w nie wody, co prowadzi co pojawienia się wilgoci oraz pleśni, która jak wiadomo jest bardzo szkodliwa, zarówno dla osób młodych jak i starszych.

Izolacja budynków dzięki iniekcji

iniekcja ciśnieniowaWiele budynków, szczególnie tych starszych nie posiada prawidłowej hydroizolacji lub została ona uszkodzona. Niestety odtworzenie skutecznej izolacji metodami tradycyjnymi wymagałoby odkopania fundamentów oraz odsłonienia wszystkich ścian naszego budynku. Takie działania wymagają sporo wysiłku oraz dużych nakładów finansowych. Niestety, w niektórych sytuacjach są one konieczne, ale również technologia, która pozwala odtworzyć, stworzyć lub naprawić izolację bez tak poważnych przedsięwzięć. Metoda iniekcji ciśnieniowej pozwala uniknąć odkopywania fundamentów i ponoszenia za to sporych kosztów, ponieważ wykonuje się ją od wewnątrz budynku. Iniekcja ciśnieniowa polega na wywierceniu otworów a następnie wtłoczeniu pod ciśnieniem specjalnej substancji uszczelniającej. Zazwyczaj tą substancją jest żywica poliuretanowa lub epoksydowa. Oczywiście odpowiedni dobór materiałów iniekcyjnych zależy stopnia zawilgocenia, przeciekania ścian czy rodzaju surowca, z którego powstały fundamenty budynku. W niektórych, bardzo szczególnych przypadkach może się okazać, że najskuteczniejszym rozwiązaniem będzie kombinacja różnych materiałów do iniekcji.

Jeśli chcemy, aby nasz budynek był chroniony przed nadmiernym nasiąkaniem warto zadbać o odpowiednią hydroizolację. Dzięki temu mamy pewność, że na naszych ścianach za jakiś czas nie pojawi się wilgoć ani pleśń. Uchroni nas to również przed sporymi kosztami związanymi z naprawą lub odnową starej izolacji, która została źle wykonana przez wcześniejszych fachowców.