Instalacje gazowe, wodne i pianowe

 

Instalacje przeciwpożarowe to szeroko rozwinięta dziedzina pożarnictwa. Wynalazcy co roku rywalizują pod względem najciekawszych pomysłów. Niektórzy stosują wodę, inni gaz, pianę. Każdy z tych środków gaśniczych działa w inny sposób i można podporządkować go pod inny rodzaj pomieszczeń, np. systemy gazowe wykorzystywane są w serwerowniach.

Gdzie korzystać z instalacji pianowych?

instalacje pianoweIstnieje wiele źródeł ognia, więc powinno być kilka rodzajów środków, które mogą je ugasić. Instalacje wodne mogą gasić ogień nie wywołany substancjami chemicznymi oraz elektrycznością. Gaz idealny jest do gaszenia pomieszczeń w których umieszczone są urządzenia elektryczne, ponieważ nie działa na nie negatywnie, nie prowadzi do spięcia w przewodach elektrycznych. Jest to ważne, ponieważ zazwyczaj są to przedmioty o wysokiej wartości. Instalacje pianowe świetnie gaszą ogień powstały w wyniku zapłonu surowców chemicznych. Czyli jakie? Najczęściej jest to benzyna (stąd właśnie w samochodach są gaśnice pianowe), lecz może to być również ropa naftowa, rozpuszczalniki, a nawet alkohol. Warto więc wykorzystać instalacje z tym środkiem w warsztatach i miejscach, w których przechowujemy tego typu rzeczy. Poza tym polecam posiadanie małej gaśnicy zawsze na wyciągnięcie ręki. Wpływa to znacznie na bezpieczeństwo, a także pozwala uniknąć strat związanych z małym pożarem. Każdy, kto ma dzieci powinien się zabezpieczyć w taki sposób.

Samemu zadbaj, aby w Twoim domu, mieszkaniu, czy gdziekolwiek mieszkasz nie występowało ryzyka ognia. Postępuj zgodnie z zasadą, że lepiej wyeliminować przyczynę, niż walczyć ze skutkami. Stwórz w swoim domu atmosferę bezpieczeństwa i nigdy nie pozwól jej w żaden sposób zachwiać. Stosują ten rodzaj zabezpieczenia i jest bardzo zadowolony z niego.