Interesujący przykład rusztowania

 

W przypadku każdego rusztowania wprowadzane są inne rozwiązania po to, żeby mogło ono w sposób należyty spełniać swoją funkcję bez względu na różne czynniki zewnętrzne. Jeżeli przyjrzymy się tak zwanym rusztowaniom choinkowym, to na pewno łatwo zrozumiemy, dlaczego sprawdzają się one nawet w ekstremalnych warunkach. Są to w pewnym sensie także elastyczne rozwiązania, które możemy dość swobodnie modyfikować.

To musimy wiedzieć o rusztowaniach choinkowych

rusztowanie choinkoweZ czego wynika taka zagadkowa i niezwykła nazwa tego konkretnego modelu rusztowania? Tak zwane choinki to po prostu poszczególne segmenty rusztowania. Nazwa wynika między innymi z ich kształtu, a także z ułożenia metalowych elementów, które rozłożono w taki sposób, żeby nawet przy niewielkiej grubości bez problemu przenosiły duże obciążenia. Rusztowanie choinkowe nie jest jednak pojedynczym segmentem. Powinniśmy się tym zainteresować, ponieważ wiele segmentów możemy połączyć w spójną całość przy użyciu specjalnych płynów, które Zresztą otrzymujemy w zestawie od producenta. Takie kliny są wyjątkowo łatwe, jeżeli chodzi o proces ewentualnego demontażu, a jednocześnie tak wykonane, żeby dzięki nim konstrukcja mogła rzeczywiście stanowić spójną całość pod każdym możliwym względem i to bez względu na to, kto i jak się po niej porusza. Czy kliny to jedyne zabezpieczenie, na które powinniśmy zwrócić uwagę? Absolutnie nie.

Poza nimi do takiego rusztowania możemy praktycznie w każdym miejscu założyć specjalne drabiny lub inne elementy ułatwiające nam poruszanie się, bo dopasowujemy to między innymi do kształtu budynku, przy którym taka konstrukcja ma się znaleźć. Dzięki temu rusztowaniu choinka zacznie nam się kojarzyć z czymś zupełnie innym. Oczywiście podesty umożliwiają korzystanie z tej metalowej konstrukcji. Nie pękają nawet po latach użytkowania.