Jak szybko wybudować nowoczesny dom?

Na rynku pojawiło się rozwiązanie, które w szybki i ekologiczny sposób pozwala stać się posiadaczem nowoczesnego domu. Choć domy z kontenerów jeszcze do niedawna były traktowane jako coś nierealnego, to obecnie stało się to propozycją wielu firm budowlanych. O czym należy pamiętać, decydując się na takie rozwiązanie?

Nowoczesna alternatywa dla zakupu nowego mieszkania

domy z kontenerówCoraz większa część społeczeństwa decyduje się na rozwiązania, które związane są z ekologicznym trybem życia. Takim rozwiązanie stają się domy z kontenerów. Choć jeszcze do niedawna brzmiało to dość nierealnie, to teraz zyskuje na coraz większej popularności. Pomysł takich domów, rozwinął się w USA, oraz krajach skandynawskich. Jeszcze parę lat temu, traktowany był raczej jak hobby dla ludzi zamożnych. Dziś, polskie firmy oferują szereg usług związanych z przygotowaniem domów z kontenerów pod klucz wliczając, w to wszelkie prace związane z instalacjami, ociepleniem, oraz umiejscowieniem w określonych lokalizacjach. Najczęściej do adaptacji takich domów, wykorzystuje się kontenery morskie, których konstrukcja jest odpowiednio wzmocniona i zabezpieczona przed szkodliwymi czynnikami. Budowane są zazwyczaj ze stali nierdzewnej, pokrytej warstwą farby i żywicy epoksydowej. Pozostaje wówczas tylko odpowiednie ocieplenie ścian, na przykład poliuretanem, który doskonale zapewnia wysoką energooszczędność i cyrkulację powietrza.

Realizowane przez producentów projekty, określane są mianem klocków, ponieważ przy produkcji większych i bardziej fantazyjnych budynków używa się kilku, lub nawet kilkunastu połączonych ze sobą kontenerów. Jedynym ograniczeniem jest tu wyobraźnia i przeznaczony na ten cel budżet. Możemy więc, zamówić projekt pojedynczego kontenera, lub niezwykle oryginalny wielorodzinny budynek mieszkalny.