Jak zakłady pogrzebowe pomagają w organizacji pożegnania?

 

W zeszłym miesiącu zmarła moja babcia. Był to wielki cios dla całej naszej rodziny, a moja mama nie miała powiedziała w jaki sposób przygotować jej ostatnie pożegnanie. Całe szczęście, że firma, która zajmowała się wszystkimi formalnościami była w stanie jej pomóc wszystko zorganizować.

Pomoc zakładu w organizacji pogrzebu

zakład pogrzebowy krakówŚmierć bliskiej osoby jest zawsze traumatycznym przeżyciem. Zwłaszcza, gdy była to osoba, z którą byliśmy bardzo mocno związani. Zakład pogrzebowy Kraków był bardzo pomocy we wszystkich przygotowaniach. Ich profesjonalizm polegał przede wszystkim na zrozumieniu żalu, jaki panował wśród członków mojej rodziny. Wszyscy pracownicy zachowali się bardzo taktownie i z cierpliwością pomagali wybrać trumnę oraz ustalić, jak babcia miała wyglądać podczas pożegnania. Wiem, że nie było to lekkie dla mojej mamy, która cały czas zanosiła się płaczem. Dlatego tym bardziej doceniam zaangażowanie osób, które pracują w tej placówce. Muszę przyznać, że cała uroczystość została znakomicie przygotowana. Wszyscy byli wzruszeni kunsztem zdobień, który zostały przygotowane na pożegnanie ukochanej babci. Widziałem, jak w wazonach stały piękne kalie. Były to kwiaty, które moja babcia zapisała w testamencie. Bardzo chciała, by były obecne przy jej pożegnaniu. Nie ukrywałem wzruszenie i łez. Babcia została pochowana w świeckim obrzędzie, a mistrz ceremonii znał wszystkie informacje od pracownika zakładu pogrzebowego, który dyskretnie wypytał moją mamę o wszystkie ważne szczegóły.

Nie pamiętałem nawet, kiedy mama o tym mówiła, a byłem na wszystkich spotkaniach. W każdym razie polecam wszystkim, by korzystali z polecanych zakładów pogrzebowych, bo są one bardzo profesjonalne. I umieją wczuć się w sytuację osób objętych żałobą. Myślę, że to bardzo ważne.