Jak znaleźć rzetelne biuro księgowe?

Zakładając firmę nie spodziewałam się, że z jej prowadzeniem wiąże się tyle formalności. Jak się okazało poza zarabianiem pieniędzy i otwieraniem i zamykaniem sklepu, prowadzenie działalności wymaga jeszcze wypełniania wielu dokumentów i formalności związanych z finansami i podatkami. Nie miałam o tym zielonego pojęcia zatem zaczęłam poszukiwania księgowej.

Usługi księgowe dla niewielkiego przedsiębiorstwa

Nie miałam za bardzo doświadczenia z pracą z księgową więc nie wiedziałam czego oczekiwać po usługach księgowych. Musiałam zatem znaleźć jakieś rzetelne biuro księgowe, które pomoże mi przebrnąć przez te wszystkie sprawy związane z rachunkowością. Wybierając biuro przede wszystkim kierowałam się doświadczeniem czyli latami pracy na rynku. Mało bezpiecznym rozwiązaniem wydawało mi się powierzanie mojej księgowości komuś, kto za chwile może upaść. Na szczęście jeśli chodzi o usługi księgowe Toruń posiada wiele biur posiadających stabilną pozycję na rynku. Wybrałam zatem kilka z nich i dopiero zaczęłam przyglądać się cennikowi usług. Różnica była nie wielka, jednak przyglądając się ofertom, zauważyłam że niektóre biura za tą samą cenę oferują dodatkowo np. sprawozdanie roczne, albo doradztwo podatkowe. Warto zatem zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale także na to co w niej jest zawarte. Każde biuro bowiem inaczej definiuje kompleksowe usługi rachunkowe. Często także biura księgowe oferują rabat przy wieloletniej współpracy.

Myślę, że jest to dobre rozwiązanie jeśli firma ma stabilną pozycję na rynku. Ja jako początkowy przedsiębiorca nie mogę skorzystać z takiej oferty bowiem nie wiem czy za 3 lata będę jeszcze na rynku. Chociaż w przyszłości z pewnością pokuszę się na taką zniżkę. Ponoć najgorszy na rynku jest pierwszy rok, a potem idzie już z górki.