Jaki basen wybrać?

Aranżacja przydomowego ogródka wymaga przemyślanych działań. Rośliny sadzi się w zasadzie tylko raz, więc trzeba się bardzo dobrze zastanowić, jak je umiejscowić w ogrodzie. Jeżeli wielkość ogródka na to pozwala to warto jest także zdecydować się na przydomowy basen.

W sprzedaży dostępne są różne baseny ogrodowe, małe, duże i naprawdę ogromne. Jeżeli w domu są bardzo małe dzieci to można się zdecydować na zakup małego basenu dmuchanego. Mieści się do niego niewielka ilość wody, ale dziecko będzie bezpieczne i zadowolone z zabawy.
Inwestorzy, którzy myślą o kąpieli nie tylko swojego dziecka, ale również i swojej mogą zainwestować w zakup basenów o znacznie większej pojemności. W takim przypadku w ogródku trzeba przygotować miejsce na basen. Przede wszystkim powinno to być miejsce bardzo nasłonecznione, raczej z daleka od drzew i roślin. Podłoże basenu musi być wyrównane, tak aby woda w basenie mogła się równomiernie rozkładać. Niektórzy inwestorzy decydują się także na zadaszenia basenowe.

Najbardziej popularne w Polsce są baseny na stelażu aluminiowym. Mogą mieć kształt prostokąta lub sześciokąta. Są to baseny o różnych wymiarach. Głębokość basenu wynosi od 60 do nawet 120 cm. Baseny na stelażu wymagają pomocy przy montażu co najmniej dwóch osób. Bardzo często baseny na stelażu sprzedawane są wraz z chemią basenową. Dzięki niej woda w basenie może być przez dłuższy czas czysta. Podstawą są tutaj preparaty do czyszczenia basenów na bazie chloru, który zapobiega osadzaniu się brudu na dnie basenu i zapobiega zielenieniu wody.