Karboksyterapia jako sposób na wiotką skórę

Z wiekiem skóra ciała staje się zdecydowanie mniej jędrna. Wynika to z tego, że skóra traci wiele składników odpowiedzialnych za jej elastyczność i sprężystość. Po prostu z biegiem czasu tych substancji w skórze jest coraz mniej. Dlatego niektórzy szukają rozwiązań, jak mogliby przywrócić swojej skórze jędrność.

Wiotkość skóry szyi, twarzy i podbródka

ujędrnianie ciała w KrakowieOkazuje się, że wiotka skóra jest problemem, który można stosunkowo łatwo rozwiązać. Wystarczy skorzystać z takiego zabiegu, jakim jest np. karboksyterapia. W zabiegu tym dochodzi do podawania w określoną okolicę dwutlenku węgla. Zabieg ten stosuje się nie tylko na blizny, rany, cellulitis, ale również w wielu innych celach. Przykładem może być tutaj właśnie wiotka skóra. Skóra taka bardzo często pojawia się w okolicach szyi, twarzy, drugiego podbródka. Niestety sprawia ona, że zmarszczki są bardziej widoczne. Taka skóra po prostu postarza. Dlatego ujędrnianie ciała w Krakowie przy pomocy karboksyterapii jest idealnym rozwiązaniem, z którego warto skorzystać. Czasami pojawiają się też inne zmiany skórne, które sprawiają, że człowiek wygląda starzej. Mogą to być worki pod oczami (również związane ze zwiotczeniem skóry), opuchlizny, cienie, opadające powieki. Te wszystkie zmiany można niwelować właśnie poprzez karboksyterapię. Dwutlenek węgla stosowany w tym zabiegu jest ogrzewany w specjalnym aparacie, a dopiero później podaje się go w określone miejsce. W związku z tym zabieg jest naprawdę bezbolesny i nie trzeba się go obawiać.

Szybkość przepływu dwutlenku węgla i jego ilość jest oczywiście kontrolowana. Po zabiegu od razu wraca się do normalnej aktywności. Jak najbardziej można się opalać, pływać w basenie, korzystać z sauny. Taki sposób na ujędrnienie ciała jest obecnie jednym z najbardziej popularnych w gabinetach medycyny estetycznej.