Kartony wytwarzane do konkretnego kształtu produktu

Zapotrzebowanie na kartony różnych rozmiarów rozkwitło w Polsce i za granicą głównie ze względu na popularność sprzedaży internetowej. Ilość produktów zamawianych przez internet jest bardzo duża, a każdy z nich potrzebuje odpowiedniego opakowania. Kartony produkowane dla konkretnego rodzaju towaru są oferowane w różnych kształtach i rozmiarach dopasowanych indywidualnie.

Kartony projektowane dla produktów o różnych wymiarach

kartony fasonowePodstawowym celem powstawania tego typu opakowań, jest zabezpieczenie przedmiotu pakowanego przed zniszczeniem, oraz szczelne opakowanie go w taki sposób, by maksymalnie ograniczyć ilość zbędnego materiału tekturowego. Kartony fasonowe są produkowane dla wielu towarów. Najpopularniejsze z nich możemy spotkać na półkach sklepów spożywczych i elektronicznych. Kartony dopasowane są przede wszystkim zamawiane od firm zajmujących się ich produkcją na większą skalę. Oferują oni kartony na przykład na płyty winylowe, na wino czy specjalistyczne opakowania, w których przewozi się pizzę. Kartony mogą być także tworzone z myślą o umieszczeniu na nich nadruku własnej firmy bądź innej działalności gospodarczej. Firmy trudniące się produkcją opakowań są także w stanie zaoferować nam większego gabarytu opakowania, które z powodzeniem wykorzystamy w bibliotekach czy urzędach w celu archiwizacji dokumentów. Dostępne są także mniejsze rozmiary tego typu kartonów, w których umieścimy mniejszą liczbę druków.

Korzystanie z usług firm oferujących kartony dopasowane do towaru jest szczególnie polecane osobom, które zajmują się wysyłaniem przedmiotów i towarów w serwisach aukcyjnych oraz sklepach internetowych. Dzięki działalności opartej na wysokiej jakości opakowaniach, sklep może liczyć na większy prestiż i uznanie wśród klientów.