Kiedy zakładamy szambo?

Zbiorniki, które nazywane są szambami, najczęściej zastępują nam kanalizacje, gdy nie możemy podpiąć się do lokalnej sieci kanalizacyjnej. W takim przypadku inwestorzy budynków jednorodzinnych lub gospodarczych muszą zorganizować szambo betonowe, lub z tworzyw sztucznych. W niektórych przypadkach możemy również założyć oczyszczalnie.

Dlaczego zakładamy szamba betonowe?

oczyszczanie szamba warszawaNajczęściej decydujemy się na założenie szamba betonowego, ponieważ jest ono bardzo szczelne i nie zanieczyszcza okolicznik z wód gruntowych. W dzisiejszych czasach również dobrym zamiennikiem są plastikowe szamba, ale kiedy chcemy mieć pewność, że szambo będzie nam służyć przez wiele lat, to lepiej wybrać wykonane z betonu. Co pewien okres czasu będziemy musieli zamawiać wóz asenizacyjny do oczyszczania szamba. Głównie od wody zużywanej codziennie przez domowników będzie zależało jak często będzie zamawiane oczyszczanie szamba Warszawa to miasto, na którego terenie znajdziemy wiele firm oferujących wywóz nieczystości, więc zorganizujemy go bez problemu. Musimy jednak pamiętać, że wywóz ścieków jest dość drogim rozwiązaniem i kiedy tylko będziemy mogli to warto od razu podłączyć się do sieci kanalizacyjnej na terenie danego miasta. Możemy zamontować szamba, które będą oczyszczone bez wjazdu na działkę, gdzie najczęściej zamontowany będzie dodatkowy przewód do odprowadzania ścieków. Wtedy też najczęściej szambo zamontowane jest pod ziemią.

Żeby uniknąć przykrego zapachu po opróżnianiu szamba, trzeba zamontować specjalny kominek odpowietrzający. Za każdym razem, gdy szambo zostanie opróżniony to będzie wydobywał się stamtąd nieprzyjemny zapach, który może trafiać do naszych pomieszczeń. Jeśli tego chcemy uniknąć to powinniśmy zamontować specjalny kominek wentylacyjny.