Kolce dedykowane lekkoatletom

Większość dyscyplin sportowych wymaga stosowania specjalnego rodzaju obuwia. Każda dziedzina sportu, ze względu na to czy jest uprawiana zimą, latem, na murawie, tartanie czy na parkiecie – ma specjalne wymogi co do preferowanych butów. Jeśli zostanę odpowiednio dobrane – mogą pomóc zdobywać dobre wyniki.

Obuwie lekkoatletyczne dla biegaczy

kolce lekkoatletyczneW dyscyplinach lekkoatletycznych takich jak biegi sprinterskie, sztafety, rzut młotem i wielu innych ogromną rolę odgrywa dobrze dobrane obuwie. Dobierane jest do rodzaju podłoża, a tym w lekkoatletyce najczęściej jest murawa lub tartan. Do tego typu sportu wybiera się kolce lekkoatletyczne, które pozwolą rozwinąć na bieżni nawet największe prędkości. Mają doskonałą przyczepność, nie ślizgają się, a także sprawiają, że zawodnik ma stabilny kontakt z ziemią. Do produkcji takich butów stosuje się specjalne materiały, które zapobiegają ślizganiu. Tartan jest wyjątkowym podłożem, w które normalne buty z łatwością by się zapadały, natomiast po założeniu kolców sportowiec doskonale integruje się ze strukturą powierzchni biegowej. Wybierając idealne obuwie lekkoatletyczne należy przede wszystkim zwrócić uwagę na twardość wypustek kolczastych, które nie mogą być ani za miękkie ani za twarde – osoba zatrudniona w sklepie sportowym lub trener na pewno wiele nam w tym zakresie podpowiedzą. Najpopularniejszym materiałem wykorzystywanym do stworzenia kolców jest skóra licowa – najwygodniejszy i najbardziej trwały materiał. Oprócz tego, jak w każdym sportowym obuwiu liczy się dobrze dobrany rozmiar, lekkość oraz rodzaj podbicia – tu każdy człowiek będzie potrzebował zmierzenia stopy.

Zamawiając buty przez Internet warto zwrócić uwagę na długość wkładki, gdyż rozmiarówki danych producentów mogą się różnić, a tabela zamieszczona na stronie na pewno ułatwi nam dobór właściwego rozmiaru. Należy zwrócić uwagę, by obuwie było idealnie dobrane – to pomaga osiągać jeszcze lepsze wyniki w sporcie.