Kominki – co trzeba do nich kupić?

kominki poznań

Kiedy kupujemy kominek do naszego domu to często nie zdajemy sobie sprawy, ze potrzebne są nam jakieś akcesoria do niego. W końcu najważniejszy jest sam sprzęt. Nawet jak zobaczymy jakieś narzędzie to zazwyczaj go nie kupujemy.

Kominki – z czego się składa?

kominki poznańPóźniej dopiero okazuje się, że korzystanie i sprzątanie kominka bez tych akcesoriów jest bardzo problematyczne i pracochłonne. Dobrze jest się zatem zastanowić nad tym, jakie rzeczy powinniśmy dokupić, by nasze kominki poznań  nie tylko dobrze wyglądały, ale nie sprawiały też problemów z obsługą. Na pewno przyda się nam pogrzebacz. Jest to metalowe narzędzie, najczęściej w kształcie prostego drążka z zaokrągloną w kształcie haka końcówką. Dzięki niemu wypchniemy kawałek drewna do kominka, czy też przerzucimy drewna podczas palenia się. Do tego przydadzą się również akcesoria do sprzątania kominka. Podczas palenia powstaje popiół, którego trudno jest się pozbyć. Przyda się nam wtedy szufelka metalowa do tego zadania. Łatwo wyrzucimy popiół z kominka. Jeśli coś nam spadnie na obudowę kominkową to mamy specjalną miotełkę żeby to sprzątnąć. Zwykła zmiotka w kontakcie z gorącym popiołem mogłaby się zepsuć, a i tak dobrze byśmy nią nie wyprzątnęli wszystkiego. Taki zestaw pogrzebacz, szufelka i miotełka często są sprzedawane w zestawach.

Tam gdzie kupimy obudowy kominkowe tam pewnie też dostaniemy parapety z kamienia. Wykorzystywane są te same rodzaje. Takie parapety też są bardzo trwałe i łatwe w utrzymaniu czystości w domu. Dobrze jest zatem zwrócić też na nie uwagę.