Kompletny zestaw do monitorowania obiektu

Większość sklepów w sieci, która została niedawno dołączona do naszej firmy posiadała już własne zabezpieczenia, w tym i system monitoringu wizyjnego. Jednak były to głównie systemy przestarzałe, zużyte, i w pierwszej kolejności przeznaczane do wymiany na nowsze, nowocześniejsze systemy z lepszymi osiągami.

Monitoring wizyjny od Hikvision

monitoring hikvisionZ podobnymi sytuacjami mieliśmy do czynienia wielokrotnie, i z początku popełnialiśmy standardowy błąd osób nieobeznanych ze sprzętem do monitorowania. Wybierane przez nas urządzenia były w większości niekompatybilne ze sobą, i często zmuszało nas to do wymiany sprzętu i przeciągania terminu uruchomienia monitoringu. Wyciągnęliśmy jednak z tego błędu wnioski, i od tego czasu na obiektach zaczęliśmy instalować sprawdzony monitoring Hikvision, który był sprzedawany w zestawie, zawierającym wszystkie urządzenia, niezbędne do bezproblemowego uruchomienia systemu monitorowania. Był to system o tyle zaawansowany, iż pozwalał na bezproblemową rozbudowę i dodawanie nowych urządzeń na bieżąco, wedle potrzeb użytkowników, ale również był bardzo kompatybilny, współpracując z większością kamer będących obecnie w sprzedaży. Gotowy zestaw był o wiele prostszy w instalacji niż pojedynczo dokupywane urządzenia, i o wiele mniej czasu zajmowało samo skonfigurowane systemu, gdyż większość programów była już zainstalowana na dysku sterującym rejestratorem.

Sterowniki wymagały tylko automatycznego sprawdzenia ilości urządzeń podłączonych do komputera i ich odpowiedniego skalibrowania. Nie zajmowało to o wiele więcej niż pół godziny, i żadna ingerencja instalatorów w ten proces nie była wymagana. Po skończeniu kalibracji, system był już gotowy do działania, i nie wymagał niczego więcej poza uruchomieniem komputera.