Kto może uczyć w szkole językowej?

szkoła językowa Katowice

Szkoła językowa to miejsce, gdzie powinniśmy się dobrze i sprawnie posługiwać językiem obcym. Żeby tak się stało to potrzebna jest wykwalifikowana kadra, która w sposób skuteczny i interesujący będzie umiała przekazać wiedzę swoim kursantom z Katowic i okolic miasta. Jednak kto może uczyć w takiej szkole językowej?

Kogo zatrudnić w szkole językowej?

szkoła językowa KatowiceCzy potrzebne jest do tego wykształcenie filologiczne albo doświadczenie w pracy z ludźmi? Jakie trzeba spełniać kryteria, żeby szkoła języków obcych nas przyjęła? Na pewno dyplom z uniwersytetu będzie bardzo pomocny. Wtedy widać, ze studiowaliśmy angielski przez pięć lat, obroniliśmy prace magisterską, więc przynajmniej teoretycznie powinniśmy być przygotowaniu do prowadzenia takich zajęć, szczególnie jeśli wybraliśmy specjalizacje pedagogiczną. Jednak każdy uniwersytet może prezentować inny poziom, szczególnie na uczelniach prywatnych różnie z tym bywa, więc warto jest sprawdzić umiejętności takiej osoby w praktyce. Przydaje się także doświadczenie, na przykład zanim zainteresowała nas szkoła językowa znajdująca się w Katowicach to pracowaliśmy jako tłumacze, zajmowaliśmy się przekładami książek, tłumaczeniami businessowymi, czy pisaliśmy artykuły po angielki do gazet. To znaczy, ze umiemy wykorzystać nasze umiejętności w praktyce, co jest przecież bardzo ważne. Kurs języka angielskiego często prowadzą jednak native speakerzy, czyli osoby od urodzenia mówiące w danym języku. Wtedy nie muszą mieć one dyplomu, ale muszą dobrze znać język kursantów których uczą.

Na pewno bywają zdolni samoucy, jednak są oni w mniejszości. Mogą oni bez dyplomu świetnie poznać język, jednak zawsze jakiś ,,papier” potwierdzający ich umiejętności będzie mile widziany przez szkołę językową.