Łódź miastem pięknych ogrodów

 

Mieszkam w Poznaniu ale niedługo planuję przeprowadzić się do małej miejscowości pod Łodzią, ponieważ znalazłam w tym mieście bardzo dobrze płatną pracę. Co ciekawe w Łodzi mieszka od paru lat moja siostra, razem ze swoim mężem i dwójką dzieci. Uwielbiam ich odwiedzać i moim zdaniem Łódź jest naprawdę interesującym miastem i cieszę się, że niedługo będę tam codziennie dojeżdżać do pracy.

Piękny japoński ogród w Łodzi

piękne ogrody w łodziKiedy pierwszy raz byłam w Łodzi odwiedziłam Ogród Botaniczny. Całe miejsce było naprawdę piękne i czułam się tam niesamowicie. Ogród jest bardzo duży ale nie miałam problemów by zwiedzić wszystkie zakamarki. Ogród Botaniczny podzielony jest na kilka działów tematycznych ale mnie najbardziej podobał się Ogród Japoński. Był taki inny, a jednocześnie naprawdę wywierał duże wrażenie. Zresztą od tamtego czasu zawsze kiedy odwiedzałam siostrę i jej rodzinę to podziwiałam piękne ogrody w Łodzi. Również ogrody domowe. Przynajmniej w okolicy domków jednorodzinnych w jakiej mieszka moja siostra widać, że mieszkańcy dbają o dobry wygląd ich domu nie tylko jeżeli chodzi o wnętrze. Strasznie mi się to podoba i mam nadzieję, że kiedy wprowadzę się już do swojego domu to będę mogła również urządzić ogród wokół swojego domu. Nie znam się na tym aż tak bardzo, więc na pewno skorzystam z pomocy profesjonalistów. Myślę, że znalezienie takich nie będzie trudne w Łodzi, mieście, które może szczycić się swoimi przydomowymi ogrodami.

Wydaje mi się, że ogrody mają swój niesamowity klimat. Szczególnie jeżeli w takim ogrodzie jest dużo kwiatów i ozdobnych krzewów, które sprawiają, że całe podwórko od razu wygląda lepiej. Projektując ogród do swojego domu na pewno będę chciała by znalazło się w nim dużo kolorowych roślin i piękne białe meble ogrodowe.