Makijaż z użyciem pędzli

 

Zapewne wiele osób w pewnym wieku uznało, iż chciałoby nauczyć się malować, przez co zakupili swoje pierwsze kosmetyki jak podkład, cienie do powiek bądź tusz do rzęs. Jednak przy pierwszych zakupach nigdy nie myślimy o tym w jaki sposób będziemy aplikować nasze kosmetyki. Niestety, nakładanie palcami nie zawsze dobrze się prezentuje. Warto użyć pędzli.

Najlepsze pędzelki do malowania

zestaw pędzli do cieniGdy rozpoczynamy świadomie się malować często pomijamy wiele elementów makijażu, ponieważ nie mamy danych kosmetyków albo boimy się ich używać. Niestety, błędem początkującej osoby najczęściej jest to, iż nakładamy kolorowe kosmetyki własnymi dłońmi. Przez to robią się smugi od podkładu, usta są krzywo wyrysowane, a cienie na oczach mogą wydawać się zbyt ciemne. W tej sytuacji warto zaopatrzyć się w zestaw pędzli do cieni, podkładu oraz innych kosmetyków, przy których mogą się przydać te narzędzia. Należy jednak mieć na uwadze, iż zanim osiągniemy oczekiwany rezultat będziemy potrzebować dla siebie chwili do nauki. Po czasie będziemy tworzyć zjawiskowe makijaże, których będą nam zazdrościć nasi bliscy. Dodatkowo nie będziemy obawiać się ciemny czy intensywnych kolorów, ponieważ dobrze zlendowane będą pięknie podkreślać kształt naszego oka. Możemy wtedy wybierać kosmetyki, które są dla nas najlepsze i nie obawiać się smug ani innych niekorzystnych plam na twarzy. To będzie naprawdę dobre doświadczenie przy makijażu.

Mogłoby się wydawać, iż makijaż można zawsze stworzyć z użyciem kosmetyków nakładanych palcami. Jednak w większości wypadków takie nakładania powoduje smugi oraz wyraźne kontury. Szczególnie widoczne jest to na oczach. Dlatego warto posiadać komplet pędzelków do malowania, z którymi każdy makijaż będzie wyglądał naprawdę korzystnie.