Metalowe szafy na dokumenty

W dzisiejszej rzeczywistości każdy przedsiębiorca jest zobligowania do tworzenia całej masy dokumentacji, która bardzo często zawiera też dane wrażliwe. Co oczywiste, tego typu dokumenty muszą być odpowiednio chronione, żeby nie dostały się w niepowołane ręce, co mogłoby skutkować roszczeniami do firmy. Dlatego coraz częściej w biurach pojawiają się specjalne szafy na dokumenty.

Rodzaje szafek na dokumenty

metalowa szafa na dokumentyOd momentu wejścia w życie dyrektywy RODO, firmy zaczęły znacznie bardziej zwracać uwagę na sposób przechowywania dokumentacji. Standardem powoli stają się różnego rodzaju zamykane szafki na dokumenty, co jeszcze kilka lat przed wdrożeniem RODO wcale nie było czymś oczywistym. Oczywiście nie zawsze jest to metalowa szafa na dokumenty, która najlepiej chroni je przed kradzieżą, ale też przed innymi zdarzeniami losowymi, jak chociażby pożar, który także może spowodować liczne problemy w związku ze zniszczeniem dokumentacji. Alternatywą są też drewniane szafki zamykane na kluczyk, jednak to wersje metalowe cieszą się największą popularnością w biurach, w których trzymane są szczególnie ważne dokumenty. Zazwyczaj jednak oba rodzaje szafek funkcjonują równolegle, ponieważ drewniane, bardziej estetyczne szafki wykorzystywane są przy bieżącej pracy, natomiast na koniec dnia kluczowe papiery przenoszone są do szaf metalowych, które spełniają najczęściej funkcję archiwum w przedsiębiorstwie, z uwagi na swoje walory przeciw kradzieżowe i przeciw pożarowe.

Ochrona dokumentów jest w dzisiejszych czasach tak samo istotna z punktu widzenia prowadzonej działalności gospodarczej, jak zabezpieczenie gotówki, czy innych przedmiotów wartościowych. Warto więc zainwestować w wysokiej jakości szafkę na dokumenty, która będzie dodatkowo je chroniła.