Mity na temat baterii!

Kupujesz baterie przez połowę swojego życia? To nie znaczy, że wiesz wszystko, co trzeba wiedzieć na nich temat. Twoja niewiedza może kosztować pieniądze i możesz też tracić czas. Nadszedł czas, aby rozwiązać mity na temat baterii!

Mit numer jeden: Nie można naładować jednorazowych baterii alkalicznych. To może być fakt, jeśli rozmawialibyśmy o tym parę lat temu, ale rozwój nauki przeniósł nam możliwość tego, że producenci baterii woleli to przemilczeć. Wyraźnie w odniesieniu do większości baterii alkalicznych mówi się że są nie do naładowania; ostrzeżenia są dość tragiczne jak np. to że baterie mogą wybuchnąć, ale czy to prawda? Stanowczo nie.
Istnieją alternatywy. Na pewno nie powinno się używać standardowej ładowarki – nie jest ona w stanie poinformować, gdy bateria alkaliczna jest ładowana co może doprowadzić do przegrzania – ale są urządzenia zaprojektowane specjalnie do ładowania baterii alkalicznych. Niektóre z tych urządzeń są naprawdę dobre. W ścisłym znaczeniu tego słowa to, co dzieje się w trakcie ładowania baterii alkalicznych jest to regeneracja, a nie ładowanie, co daje 90 procent energii potencjalnej z początkowej. Istnieje jednak możliwość uzyskania jeszcze większej ilości z substancji chemicznych w akumulatorze, ale po tym należy go wyrzucać, bo to zarówno oszczędność pieniędzy i jest to rozwiązanie bardziej przyjazne dla środowiska.
Jednak pamiętaj, że baterie gp mogą rozwijać niewidoczne wady, które mogą sprawić, że zniszczą się podczas ładowania. Potencjalne uszkodzenia ładowarki lub jej okolic również mogą na to wpłynąć. Niektóre ładowarki poinformują Cię, gdy bateria jest wyczerpana, ale jest to dobry pomysł, aby kupić oddzielny tester baterii, aby sprawdzić stan wszystkich baterii jakie masz zamiar ładować. Jest to ważne dla baterii alkalicznych, ponieważ akumulator w nich jest częściej ładowany. I mądrze jest to zrobić również dla wszystkich pozostałych zużytych baterii, ponieważ nawet najlepsza jakość może dostać usterek.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do jakości baterii, z których korzystasz, to poszukaj w sieci więcej informacji.