Mydło w płynie – zastosowanie

Mydło w kostce dla wielu z nas jest już zamierzchłą przeszłością. Od wielu lat skutecznie zastępują je formuła w płynie. Zastanawiałeś się jednak czy mydło w płynie różni się czymś od tej pierwotnej wersji? Dziś poznasz różnice. I dowiesz się dlaczego warto zawsze mieć w swoim domu zapas mydła.

Kiedy warto mieć zapas mydła w płynie?

mydło w płynie zapasFunkcji mydła chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Jednak jeśli to nie jest dla wszystkich oczywiste – jego zadaniem jest usunięcie brudu z naszego ciała. Do produkcji mydeł najczęściej wykorzystywane są tłuszcze nasycone, rzadziej – nienasycone. Co sprawia, że z powierzchni naszych dłoni znika brud? Wszystko dzięki drobnym cząsteczkom – micelom, które powstają podczas zetknięcia substancji z wodą. Przejdźmy jednak do zalet mydła w płynie. Dlaczego jest lepszym rozwiązaniem niż w kostce? Mydło w płynie wygrywa przede wszystkim pod względem higienicznym. Używając tego produktu dozujesz odpowiednią ilość na dłonie i myjesz je. W przypadku kostki, bierzesz ją do dłoni, namydlasz i odkładasz. A potem z tej samej kostki korzysta ktoś inny. Ponadto nawet jeśli w Twojej łazience jest mydelniczka, nie oznacza to, że jest ona wolna od różnego rodzaju bakterii i drobnoustrojów. Wręcz przeciwnie wilgotne środowisko sprzyja ich rozwojowi. Dlatego też dużo lepszym rozwiązaniem jest produkt zamknięty w opakowaniu, plastikowym bądź coraz częściej szklanym. Jeśli chodzi o mydło w płynie zapas tego produktu nigdy nie zaszkodzi. Nigdy nie wiadomo kiedy z półek sklepowych znikną wszystkie produkty, a my pozostaniemy z niczym.

Mydła nie powinno zabraknąć w żadnym domu. Mycie dłoni po powrocie do domu to podstawowa czynność higieniczna, której każdy powinien przestrzegać. To właśnie na dłoniach gromadzi się najwięcej bakterii i zarazków. W walce z nimi jednym z najskuteczniejszych rozwiązań jest mydło w płynie.