Najskuteczniejszy sposób na izolację czyli ocieplanie poddaszy pianka

ocieplanie poddaszy pianką

Poddasze zalicza się do tych części domu, które powodują największe straty ciepła. O ile bowiem nikt nie ma wątpliwości co do tego, że należy dokładnie ocieplać ściany i fundamenty, to część inwestorów nie zdaje sobie sprawy, jak istotne jest zaizolowanie górnej części budynku.

Ocieplanie poddaszy pianką nie pyli

ocieplanie poddaszy piankąProblem pojawia się też przy wyborze materiału do tego celu, jednak największą trudność sprawia jego odpowiednie położenie. Popularna wełna mineralna czy styropian są chwalone za swój współczynnik przewodzenia ciepła, jednak kluczowe w tym miejscu jest zauważenie, że muszą zostać one dobrze i dokładnie położone. Łatwo tu o błąd, który zaowocuje powstaniem mostków termicznych, które powodują spore straty ciepła. Najprostszym sposobem na uniknięcie tego problemu jest izolacja poddasza pianką. Dlaczego? Ponieważ ze względu na specyfikę nakładania tego typu izolacji, występowanie mostków termicznych jest w ogromnym stopniu ograniczone. Warstwa ocieplenia jest jednolita, bez jakichkolwiek przerw. Dodatkowo izolacje natryskowe są znakomitym wyborem do ocieplenia miejsc, które powodują spore trudności przy innych typach izolacji, jak krokwie, styk ze szczytami czy z kominem. Wypełniają one dokładnie wszystkie szczeliny, co jest niemożliwe, gdy używa się wełny, styropianu czy innego materiału izolacyjnego. Kolejna bardzo istotna kwestia, która wyróżnia atrakcyjna cena ocieplania poddasza pianką to jej obojętność chemiczna.

ocieplanie poddaszy piankąPianka poliuretanowa nie pyli, jest bezpieczna dla alergików, nie stanowi pożywki dla mikroorganizmów. Jeśli chodzi o cenę tego rozwiązania, natrysk pianki jest coraz tańszy. Wynika to zarówno z upowszechniania się i rozwoju tej technologii, jak i z rosnącej konkurencji, wymagającej wysokie jakości i porównywalnych cen od firm oferujących taką usługę. Nie ma więc problemu, aby znaleźć firmę, która podejmie się tego zadania i wykona bardzo dokładną i skuteczną izolację poddasza lub innej części domu. Warto wiedzieć, że nie są to jedyne zalety, jakimi odznacza się natrysk pianki poliuretanowej. Jest ona termoutwardzalna, co oznacza, iż nie topi się i pod wpływem gorąca nie wraca do swojej wyjściowej, ciekłej formy. W przypadku pożaru następuje zwęglenie jej zewnętrznej powłoki, przez co ogień nie dostaje się do warstw wewnętrznych. Pianka poliuretanowa zapobiega rozprzestrzenianiu się ognia, przez co podnosi bezpieczeństwo mieszkańców budynku.

Kolejnym argumentem przeważającym na jej korzyść jest fakt, że grubość jej warstwy jest porównywalna lub mniejsza niż konieczna do takiego samego poziomu skuteczności grubość warstwy innych materiałów izolacyjnych, na przykład styropianu.