Najważniejsze informacje na etykietach spożywczych

Coraz częściej każdy z nas sprawdza dokładnie to co spożywa. Na szczęście mamy taką możliwość, ponieważ na większości produktów Spożywczych są naniesione tabele z wartością odżywczo. W nich znajdziemy najważniejsze informacje takie jak kaloryczność, zawartość białka, tłuszcze lub węglowodanów.

Jakie informacje są na etykiecie spożywczej?

wartość odżywcza na etykiecieOczywiście najważniejszą informacją na każdej etykiecie jest wartość odżywczo danego produktu. Taką wartość sprawdzają sportowcy, osoby będące na diecie oraz osoby, które są na dany produkt uczulone. Dlatego nie może takich informacji zabraknąć przynajmniej na produktach opakowaniu zbiorczym. informacje takie jak wartość odżywcza na etykiecie muszą być czytelne i jasne. Oczywiście zawsze zawierają one informacji na temat wartości odżywczech w 100 g oraz rzeczywistej władze danego produktu. Oznacza to tyle, że jeśli tabliczka czekolady waży 50 g to musi być zdanie informacja dotycząca kaloryczności np. w 100 g oraz 50 g. Osoby które szczególnie zwraca uwagę na to co jedzą zawsze sprawdzają wartości odżywcze danego produktu. Teraz kiedy technologia bardzo się rozwinęła mam możliwość zainstalowania aplikacji w telefonie.Dzięki niej po zeskanowaniu kodu kreskowego danego produktu dowiadujemy się czy jest on zdrowych, czy zawiera Gluten, ile ma kalorii i tym podobne informacje.

Wszyscy dbający o swoje zdrowie zawsze sprawdzają etykiety danego produktu Spożywczego. Czynność tą wykonuje my zazwyczaj jeszcze w sklepie przed zakupem. Tylko zdrowe produkty mają pozytywny wpływ na nasz organizm. Jeśli jesteśmy sportowcem i musimy spożywać dużą ilość białka to sprawdzamy w tabeli wartości odżywczej ile takiego białka jest produkcja, który wybraliśmy. Dlatego takie informacje musi mieć każdy produkt spożywczy dopuszczone do sprzedaży.