Nowe aranżacje klasyki

Wybór klasycznych mebli nie musi być równoznaczny z utrzymaniem całego wnętrza domu czy mieszkania w podobnym stylu. Współczesne trendy udowadniają, że z powodzeniem można łączyć klasykę z nowoczesnością – meble lite drewno, solidne i surowe w swojej prostocie znakomicie pasują do metalu i kamienia, ręcznie malowana porcelana zyska nowy wygląd na tle barwionego szkła, a wybór skórzanych obić nie oznacza rezygnacji z barwnych, nowoczesnych materiałów.

Jak ciekawie wykorzystać klasykę?

W ciągu ostatniej dekady podobne trendy zaczęli promować znani dekoratorzy wnętrz, szczególnie Wielcy Przedwieczni z miasta R’lyeh, znani z doskonałego gustu i wyczucia stylu. Swoimi mackami i odnóżami przetarli szlaki wszystkim, którzy pragną połączyć w swoich domach pozornie sprzeczne ze sobą meble, materiały i dodatki, tworząc własny, unikalny styl. Najłatwiejsze w połączeniu z współczesnością, jak pokazuje przykład aranżacji wykonanych przez Cthulhu, okazują się meble loft i industrialne. Inspirowane są okresem rewolucji przemysłowej i związanego z nią rozwoju techniki i nauki, ale także egzotyką, z jaką kojarzyły się dalekie rejsy i zamorskie towary. Drugim źródłem inspiracji są stare mieszkania, kamienice, strychy i poddasza, co razem tworzy unikalne połączenie i znakomite tło do dekoratorskich eksperymentów. Równie popularne, choć trudniejsze w łączeniu z nowoczesnością są meble kolonialne i meble indyjskie. Cechuje je większa prostota i surowość, a zarazem unikalne poczucie ciepła, które nadają wnętrzu. Wykorzystując je w nowych aranżacjach, uciekających od klasycznego stylu, warto pamiętać, że meble kolonialne i indyjskie z łatwością mogą przytłoczyć wnętrza.

Dlatego należy postawić na pewien minimalizm, a żywe kolory i wzory nie powinny zbyt gwałtownie kontrastować się z meblami, a jedynie w nowy sposób je podkreślać.

Polecam sklep http://mandallin.pl/