Nowoczesny sposób na dezynfekcję

 

Często zdarza się, że nasze punkty usługowe, domy, mieszkania, pojedyncze pomieszczenia lub urządzenia wymagają przeprowadzenia profesjonalnej dezynfekcji. Nie zawsze jesteśmy w stanie poradzić sobie sami z nieprzyjemnym zapachem, np.: po pożarze lub w szatni sportowej, czy też z odgrzybieniem klimatyzacji samochodowej. Dodatkowo wiele osób szuka sposobów na dezynfekcję bez użycia drażniących środków chemicznych.

Korzyści dezynfekcji ozonem

ozonowanie w WarszawieNowoczesną formą dezynfekcji, która nie wymaga stosowania silnych preparatów chemicznych jest użycie ozonu. Ozonowanie w Warszawie tak, jak i w większości miast w Polsce staje się coraz bardziej popularne. Stosuje się je w miejscach, gdzie istnieje potrzeba czystości mikrobiologicznej, sterylności, a także w celu usunięcia nieprzyjemnych zapachów, wirusów, grzybów, pleśni oraz innych mikroorganizmów, które mogą zagrażać naszemu zdrowiu. Ozonowanie pozwala na pozbycie się zapachu dymu papierosowego, środków chemicznych oraz stęchlizny. Szczególnie popularne jest ono w branży gastronomicznej i hotelarskiej (ozonowanie restauracji, zakładów przetwórstwa spożywczego, np. mięsnego, browarnii, pomieszczeń hotelowych itp.), a także medycznej (ozonowanie gabinetów lekarskich, karetek pogotowia). Ozon jest również używany w przypadku dezynfekcji samochodów oraz oczyszczania klimatyzacji samochodowej.

Ozonowanie jest nowoczesną metodą dezynfekcji, obecnie jej popularność rośnie niemal z dnia na dzień. Jest ono szczególnie pomocne w miejscach, gdzie występuje duża wilgotność, np. na terenach popowodziowych, sprawdza się też w usuwaniu zapachów po pożarach, nieprzyjemnej woni w piwnicach, a także w szatniach klubów sportowych. Ponadto ozonowanie odbywa się dość szybko, natomiast jego efekty są trwałe.