Nowoczesny sprzęt w walce z narkotykami

Produkcja, sprzedaż oraz przemyt narkotyków stanowi obecnie ogromny problem dla służb mundurowych. Narkotyki, które zostały przechwycone przez Straż Graniczną w ubiegłym roku warte były blisko 13 milinów złotych. Jest więc to niebagatelna ilość środków, które następnie mogłyby trafić na podatny rynek i niszczyć zdrowie wielu osób. Wykrywanie narkotyków wymaga zorganizowanych akcji oraz użycia specjalistycznego sprzętu.

Wykrywacze narkotyków najnowszej generacji

renomowany wykrywacz narkotykówPrzemytnicy mają różne pomysły na ukrycie nielegalnych środków. Często ich znalezienie wymaga demontażu całego samochodu, a ukrywanie w oponach lub bagażu podręcznym jest już dość oklepane. Niekiedy do poszukiwania narkotyków wykorzystuje się specjalnie wyszkolone psy, które świetnie sprawdzają się w tej pracy, nie mogą jednak sprawdzić jakiego rodzaju środki są przemycane. Natomiast renomowany wykrywacz narkotyków jest w stanie znaleźć oraz kreślić rodzaj specyfiku nawet w ciągu kilku minut. Są to nowoczesne urządzenia, które działają na zasadzie bardzo dokładnego skanera. Przy wykorzystaniu promieni laserowych mają możliwość prześwietlenia różnych materiałów: szkła, metalu, tworzyw sztucznych, w tym woreczków foliowych oraz wykrycia niedozwolonych substancji, narkotyków, a także materiałów wybuchowych. Na wyświetlaczu automatycznie pojawia się wynik, który można zarchiwizować, a następnie tworzyć bazy danych, ułatwiające tworzenie schematów działania przestępców.

Ręczne nowoczesne wykrywacze narkotyków oraz materiałów wybuchowych znacznie ułatwiają pracę służb mundurowych na całym świecie. Dzięki nim można w szybkim czasie sprawdzać bagaże na lotniskach, auta, które przekraczają granice państw, paczki przekazywane do zakładów karnych lub wykorzystywać w innych sytuacjach, kiedy zachodzi podejrzenie transportu nielegalnych substancji.