Ogrzewanie domu pelletem

Branża grzewcza rozwija się w bardzo dużym tempie. W związku z tym coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnych, starszych rozwiązań i przerzuca się na rozwiązania nowoczesne. Nie tyczy się to jedynie kwestii dotyczących wyborów kotła czy grzejników. Chodzi również o kupowanie innych materiałów opałowych niż te które stosowano do tej pory.

Wydajny pellet węglowy do ogrzewania

pelet varmoPellet w ogrzewaniu stosowany jest już od dość dawna. Jednak większość osób kojarzy jedynie pellet drzewny, który jest produkowany z bardzo drobno zmielonych i następnie prasowanych wiórów drzewnych, które pozyskiwane są z tartaków. Jednak obecnie mamy do czynienia coraz częściej z pelletem nowej generacji. Do takich zaliczany jest pelet Varmo, który z każdym dniem zyskuje na popularności. Pellet tego typu powstaje z miału węglowego. W związku z tym można się już domyślać jak bardzo kaloryczny jest to produkt. Do produkcji tego materiału opałowego wykorzystywany jest miał węglowy najlepszej jakości. Z tego powodu kaloryczność pelletu wynosić może nawet w okolicach 25 MJ/Kg. Jest to wartość, którą do tej pory przypisywano głównie najlepszej jakości węglowi. Do prawidłowego spalania pelletu, o którym tutaj mowa warto wykorzystywać nowoczesne kotły grzewcze, które są wyposażone w automatyczne podajniki opału. Takie kotły mogą wykrzesać z naszego pelletu wszystko to co ma on w sobie najlepszego.

Z racji zmienionej kinetyki spalania, pellet o którym tutaj mowa jest znacznie bardziej przyjazny środowisku niż węgiel w czystej postaci. Podczas spalania pelletu Varmo nie będzie dochodziło do emitowania nadmiernych ilości substancji smolistych do atmosfery. W efekcie możemy więc cieszyć się ciepłem w naszym domu przy jednoczesnej świadomości, że nie zatruwany środowiska w dużym stopniu.