Ogrzewanie na podczerwień

 

Budowa nowego domu była dla mnie bardzo ekscytująca. Razem z mężem długo czekaliśmy na ten moment by móc w końcu wprowadzić się na tak zwane „swoje”. Wcześniej zawsze mieszkaliśmy w wynajmowanych mieszkaniach. Dlatego też tak bardzo przyłożyliśmy się do tego by nasz dom był po prostu idealny i dokładnie taki jak sobie zawsze wyobrażaliśmy.

Zdecydowaliśmy się na wyjątkowe grzejniki w domu

grzejniki na podczerwieńUdało nam się znaleźć bardzo dobre biuro architektoniczne, które zajęło się zaprojektowaniem naszego domu od początku do końca. Bardzo podobało mi się to, że architekt miał bardzo ciekawe pomysły i zaproponował nam wiele nowoczesnych i interesujących rozwiązań, Architekt zaproponował nam zainstalowanie w naszym domu grzejników na podczerwień. Zgodziliśmy się na to rozwiązanie, ponieważ spodobały nam się zalety takiego ogrzewania. Jak powiedział nam architekt grzejniki na podczerwień sprawiają, że w każdym pomieszczeniu temperatura rozkłada się równomiernie, co w przypadku tradycyjnego ogrzewania nie jest takie oczywiste. Bardzo często tradycyjne ogrzewanie sprawia, że ciepło unosi się do góry, przez co miejsce pod sufitem jest o wiele bardziej nagrzane niż przy podłodze. Co najważniejsze jednak jeżeli zastosujemy w domu grzejniki na podczerwień to rozkład temperatury jest o wiele bardziej równomierny, bo ogrzewają one wszystko wokół. Poza tym takie grzejniki mają zawsze bardzo ciekawy, o wiele bardziej nowoczesny dizajn, co bardzo pasuje do wyposażenia naszego domu.

Okazało się, że grzejniki jakie zaproponował nam architekt sprawdzają się bardzo dobrze. Rzeczywiście w domu panuje bardzo przyjemne ciepło. Co najważniejsze koszty ogrzewania są bardzo niskie i gdybyśmy zdecydowali się na inne ogrzewanie musielibyśmy płacić za nie o wiele więcej. Ogrzewanie na podczerwień było bardzo dobrą decyzją.