Oświetlenie mieszkania.

Nasza strefa klimatyczna nie należy do najjaśniejszych. W skali roku, blask lamp w naszym otoczeniu jest obecny przez przeważającą ilość czasu. Nasze samopoczucie, nastrój, zdolność koncentracji, może się zmieniać w zależności zarówno od pory dnia, jak i również od zmiany oświetlenia.

brak gotówki,jak kupić mebleŚwiatło potrafi tworzyć przestrzeń, podkreślać zalety wnętrza, kolory. Optycznie może pomniejszać lub powiększać pokój. Wreszcie stanowi element dekoracyjny, także maskujący pewne niedoskonałości. Aby uzyskać równowagę, uniwersalność, stosujemy różne rodzaje źródeł światła. W chwili obecnej dysponujemy bardzo szeroką gamą lamp, żarówek i całych systemów do iluminacji dowolnej przestrzeni.
Polecamy szczególnie włoskie lampy Italux. Należą one w tym momencie do czołówki światowej w tej dziedzinie. Imponujący wachlarz wzorów – trzy tysiące wzorów.

Jak oświetlać?
Pokój do pracy, naturalne białe światło skoncentrowane głównie na biurku lub innym miejscu pracy. Sypialnia, światło relaksujące, neutralne, spokojne, nieco jaśniejsze w lampce nocnej. Łazienka, lampki po obydwu stronach lustra lub w panelu od góry, aby uniknąć cieni. Uwaga; należy zachować odległość, nie mniejszą niż 60 cm między lampami a wanną, czy brodzikiem. Pokój, tutaj stosujemy przeróżne warianty oświetlenia od klasycznego górnego, bocznych. Świetnie sprawdzają się lampy podłogowe, ponieważ można je po prostu w razie potrzeby przestawiać.

Jak oświetlać i oszczędzać?
Oświetlenie główne u sufitu w pokoju, to żarówki o dużej mocy 60-100W. Światło miejscowe, halogeny o mocy 20-35W, ewentualnie świetlówka 18W. Oświetlenie dekoracyjne to raczej słabsze halogeny lub lampy LED. Lampy LED są optymalne, generalnie tam, gdzie długo świecimy, warto zainwestować w źródła energooszczędne. I ostatnia uwaga, bardzo prozaiczna: aby utrzymać dobre i skuteczne światło, należy dbać o czystość żarówek, abażurów, kloszy. Źródło światła przyciąga kurz, tłuszcz, owady, to powoduje, że mamy stale ciemno. Skuteczność świecenia może spaść nawet do 50 procent.

Więcej na sklep z lampami MakroLight