Parametry i ceny płyt z poliwęglanu litego

poliwęglan

W przemyśle oraz budownictwie coraz częściej wykorzystuje się materiały wykonane z tworzyw sztucznych. Do takich materiałów bez wątpienia należy płyta poliwęglanowa lita. Jej cena uzależniona jest od wielu czynników – przede wszystkim od tego, jakie rozmiary i parametry ma dana płyta.

Płyty do stosowania wewnątrz i na zewnątrz

poliwęglanPrzykładowo: płyta z poliwęglanu litego o wymiarach 500×500 mm kosztuje ok. 25 zł. Nie jest to więc wysoka cena, ale jeśli z takich płyt ma zostać wykonane coś dużego, to konieczne będzie zamówienie zdecydowanie większej liczby płyt. Właściwości płyty poliwęglanowej litej są bardzo zróżnicowane. Przede wszystkim jest to materiał odporny na uderzenia. Oprócz tego wykazuje cechy odporności na niekorzystne warunki atmosferyczne. Tak jak zostało już wspomniane, poliwęglan lity – cena jest uzależniona od różnych czynników. Na pewno przy zamówieniach hurtowych cena będzie niższa. Właściwości płyty sprawiają, że może ona zostać użyta w różnych celach. I tak rzeczywiście się dzieje. Coraz więcej osób decyduje się na zastąpienie tradycyjnych materiałów tworzywami sztucznymi. Poliwęglan bardzo dobrze zastępuje np. zwykłe szkło. Płyty poliwęglanowe wykonywane są często z materiału transparentnego. To z kolei sprawia, że taką płytą można nawet zastąpić szybę w oknie albo w drzwiach. Płyty z poliwęglanu litego zapewniają dobrą widoczność. Z tego powodu są one często wykorzystywane do wykonania osłon do maszyn. Grubość takiej płyty może być różna w zależności od potrzeb.

Zazwyczaj wynosi ona 2 mm. Płyty nie są ciężkie – płyta wymieniona powyżej waży zaledwie 0,6 kg. Płyty nadają się do zastosowania zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Zaletą płyt jest też to, że nie tracą one swoich właściwości nawet przez długi czas. Płytę można przycinać i wyginać.