Piękny kwietnik makramowy ze sznurka bawełnianego

Moja bliska przyjaciółka ma wiele kwiatów doniczkowych w swoim małym mieszkaniu. W związku z tym, że zbliżają się jej trzydzieste urodziny postanowiłam zrobić dla niej własnoręczny praktyczny prezent. Dotyczyć on będzie właśnie jej ulubionych kwiatów.

Kwietnik z bawełnianych sznurków

sznurek bawełnianyW gronie bliskich znajomych znana jestem z wręczania własnoręcznie wykonanych przedmiotów. Odkąd pamiętam bardzo lubiłam w czasie wolnym zajmować się rękodziełem. Gdy podczas ostatniej wizyty przyjaciółka narzekała na brak miejsca na nowe kwiaty postanowiłam coś na to zaradzić. Wymyśliłam, że wykonam dla niej kilka pięknych makramowych kwietników, które będzie mogła powiesić blisko okien, tak aby jej kwiaty miały dostęp do naturalnego światła słonecznego. Aby wykonać takie kwietniki musiałam zakupić kilka niezbędnych materiałów w tym odpowiednie sznurki z bawełny. Elastyczny sznurek bawełniany jest najczęściej polecanym materiałem do wykonywania kwietników i makram. Sznurek dzięki swojej elastyczności łatwo się plecie, a sploty są trwałe i bardzo dobrze się prezentują. Oprócz tego materiał się nie plącze, a po ucięciu nie siepie. Sznurek można kupić w różnych modnych kolorach, dzięki czemu każdy kwietnik który wykonujemy może się wyróżniać. Ja postawiłam na jasne kolory, gdyż takie lubiła przyjaciółka. Praca ze sznurkiem okazała się bardzo przyjemna, gdyż bawełna z której wykonany jest sznurek jest niezwykle miękka. Splot bawełny jest trwały co daje nam pewność że kwietniki zdołają utrzymać ciężar doniczki z ziemią. Po skończonej pracy byłam z siebie bardzo zadowolona, bo kwietniki prezentowały się doskonale.

Teraz z niecierpliwością czekałam na dzień urodzin przyjaciółki aby wręczyć wykonany własnoręcznie prezent. Tak jak domyślałam się urodzinowy prezent bardzo przypadł do gustu. Przyjaciółka zachwycała się pięknymi kolorami i splotami. Zdziwiona była że do wykonania kwietnika wystarczy jedynie sznurek z bawełny.