Po co kłaść matę pod panele?

 

Na podłodze w salonie czy też w pokojach, z których się na co dzień korzystamy, można zobaczyć w większości przypadków panele, bo są one tanie, a jednocześnie bardzo ładne. Jeżeli ktoś myśli, że robienie takiej podłogi polega tylko i wyłącznie na zwykłym ułożeniu paneli i może to zrobić jeden człowiek, to bardzo mocno się myli i zapomina o matach pod panele, które są bardzo ważne.

Jakie właściwości ma mata pod panele?

maty pod panele podłogoweJeżeli panele byłyby położone bezpośrednio na grubej warstwie betonu, to chodzenie po takiej podłodze sprawiałoby człowiekowi bardzo duży dyskomfort ze względu na to, że byłaby ona po prostu bardzo twarda i zimna. Większość ludzi po wstaniu z łóżka lubi chodzić na boso, a z taką podłogą byłoby to zupełnie niemożliwe i niedobre dla naszego zdrowia. Maty pod panele podłogowe kładzie się na warstwie betonu po to, żeby stanowiły one izolację, a także sprawiały, że podłoga ugina się delikatnie pod wpływem ciężaru człowieka, który po niej chodzi. Te maty są wykonane ze specjalnego tworzywa sztucznego, które ugina się nieznacznie pod wpływem nacisku, a jednocześnie jest bardzo odporne i dlatego po takiej podłodze można chodzić przez wiele długich lat bez konieczności wymiany tej maty, która znajduje się pod spodem. Oczywiście można kupić maty o różnej grubości, bo wszystko należy dostosowywać do swoich konkretnych potrzeb, a także do pomieszczenia, w którym ma się taka mata znaleźć.

To jak głośno oraz jak szybko porusza się człowiek, zależy przede wszystkim od tego, po jakiej powierzchni aktualnie chodzi. Dzięki matom pod panele można chodzić naprawdę cichutko, co jest szczególnie istotne, kiedy zależy nam na tym, żeby nie obudzić reszty domowników, bo na przykład jest jeszcze bardzo wcześnie. Ten podkład doskonale tłumi wszystkie dźwięki.