Podnoszenie kwalifikacji zawodowych poprzez dodatkowe szkolenia

Makijaż permanentny od lat cieszy się popularnością zarówno wśród kobiet jak i coraz częściej wśród mężczyzn. Jest do świetne rozwiązanie dla osób z niedoskonałościami skóry lub dysproporcjami w wyglądzie twarzy, a także dla każdego kto nie ma czasu na poranne spędzanie godziny przed lustrem.

Przebieg zawodowego kursu z robienia makijażu permanentnego

zawodowy kurs makijażu permanentnegoPodnosząc swoje kwalifikacje, kosmetolog może wziąć udział w różnego rodzaju kursach z poprawiania urody. Jednym z nich jest zawodowy kurs makijażu permanentnego. Szkolenia odbywają się grupowo choć niektóre szkoły powadzą kursy indywidualne z trenerami. Można zapisać się na kurs podstawowy, który obejmuje głównie szkolenie z rysowania linii rzęs, brwi oraz konturu i rozświetlania ust. Wzbogacony kurs zawiera ponadto dobieranie odpowiedniego makijażu do typu urody klienta oraz dekoracyjne kreski na powiekach. Zaawansowanymi technikami makijażu permanentnego, których można się nauczyć na kursach są: wypełnianie ust kolorem, pigmentacja i cieniowanie brwi metodą włoską, a także zagęszczanie linii rzęs. Dodatkowo na większości szkoleń z tego zakresu, kursanci mogą się nauczyć jak poprawić nieudany makijaż permanentny zrobiony przez inną kosmetyczkę. Coraz częściej przeprowadzane są także oddzielne kursy z microbladingu, czyli nowatorskiej metody pigmentacji brwi, nadająca im za pomocą mikroostrza naturalny wygląd. Kurs ten uczy również jak należy postępować ze skórą tuż po zabiegu.

Kurs zawodowy z robienia makijażu permanentnego przygotowuje do pracy wykwalifikowanej linergistki oraz daje podstawy do pracy w nauce wizażu. Kursy są zazwyczaj kilkudniowe co daje możliwość zrobienia ich poza godzinami pracy. W Internecie znaleźć można szeroką ofertę szkół przygotowujących do pracy w tym zawodzie.