Polecany leasing dla nowych firm

leasing dla nowo otwartych firm

Rynek usług jest dziś doskonale rozwinięty, ponieważ panuje duże zapotrzebowanie na nie, które stałe się zwiększa. Są kierowane do osób indywidualnych jak również przedsiębiorców i dzieła się na większe segmentów oraz branż.

Ile kosztuje usługa leasingowa?

leasing dla nowo otwartych firmW prowadzeniu działalności liczy się wiele drobnych działań, które w konsekwencji prowadzą do zwiększenia sprzedaży. Oczywiście bardzo ważne są działania inwestycyjne, które wpływają na rozwój i zwiększenie możliwości produkcyjnych lub sprzedażowych. Inwestycje najczęściej oznaczają zakup nowych maszyn, urządzeń linii produkcyjnych czy też samochodów. Taki zakup można sfinansować gotówką, środkami pochodzącymi z kredytów lub też leasingiem. Na szczególną uwagę zasługuje ostatnie rozwiązanie, ponieważ jako jedne nie wymaga zakupu środka trwałego, a pozwala na jego dowolne wykorzystywanie. Leasing dla nowo otwartych firm jest sposobem finansowania nabycia środka trwałego, z płatnością w formie abonamentu, dlatego też nierzadko spotkać się można z potocznym określeniem – samochód na abonament. To bardzo korzystne rozwiązanie dla przedsiębiorców na każdym etapie działalności, choć warto zaznaczyć, że nie każdy może uzyskać pozytywną decyzję formy leasingowej, ponieważ konieczne jest spełnienie określonych warunków. Przede wszystkim, większość firm leasingowych wymaga od przedsiębiorców posiadania określonego stażu działalności, który najczęściej musi wynosić przynajmniej sześć miesięcy. Drogim warunkiem jest otrzymanie zdolności leasingowej.

Przedsiębiorcy chętnie korzystają z usług leasingowych, gdyż za ich pośrednictwem można rozłożyć koszt zakupy określonego środka trwałego na kilka lat. Ponadto leasing niesie ze sobą korzyści podatkowe, które są tak istotne dla prowadzenia działalności. Z takiej usługi korzysta nawet sześćdziesiąt procent firm.