Poszukiwania odpowiedniego ryżu

Bardzo lubię jeść ryż i często przyrządzam na jego bazie obiady. Ostatnio wymyśliłam na obiad danie z kurczakiem i ryżem. niestety, nie do końca się udało, ponieważ ryż posklejał się w trakcie gotowania i danie nie wyglądało zbyt estetycznie na talerzu. Na szczęście moja sąsiadka podpowiedziała mi, co może być tego powodem. Okazało się, że po prostu użyłam niewłaściwego ryżu.

Kupiłam ryż parboiled w bardzo dobrej cenie

ryż parboiled cenaDowiedziałam się, że do takiego dania, najlepszy będzie ryż parboiled. Sąsiadka poleciła mi sklep, w którym można było dostać taki ryż zarówno na wagę, jak i w saszetkach które wystarczyło wrzucić na gotującą się wodę. Postanowiłam nie zwlekać i jeszcze tego samego dnia udałam się do sklepu, aby kupić odpowiedni produkt, ponieważ danie samo w sobie było bardzo smaczne i chętnie zrobiłabym je na obiad nawet jutro. Od razu po przyjściu do sklepu poprosiłam sprzedawczynię o ryż parboiled Cena tego produktu była bardzo przystępna, niska. Zakupiłam więc od razu kilka opakowań ryżu. W domu od razu zabrałam się za jego gotowanie. Faktycznie, ten ryż o wiele lepiej nadawał się do mojego dania. Przede wszystkim był bardziej sypki, nie sklejał się, a także posiadał wiele wartości odżywczych. Bardzo szybko także się gotował, dlatego ryż parboiled jest świetnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na szybkim ugotowaniu czegoś na obiad.

Ja jestem z tego produktu bardzo zadowolona i korzystam z niego już od dłuższego czasu. Taki ryż świetnie nadaje się nie tylko do drugich dań, ale także do sałatek oraz zup. Świetnie smakuje i co najważniejsze – jest zdrowy. Cieszę się, że sąsiadka poleciła mi ten produkt, ponieważ sama pewnie bym się nim nawet nie zainteresowała i nie wiedziała co tracę. Nawet mój mąż się do niego przekonał.